Pozor! Únik fotek nových BMW M3 F80 a M4 F82

Smutek ze strany BMW, radost ze strany fanoušků! Tak by se dal popsat dnešní neplánovaný únik fotografií modelů M3 F80 a M4 F82. Uvedení nového sedanu a kupé bude postrádat roucho tajemství, ale to neznamená, že nás BMW nedokáže překvapit.

S BMW se táhne smůla. Poslední dobou se automobilce nepodařilo z novinek utajit prakticky nic. Po dnešním úniku fotografií to platí i pro čerstvé modely M3 F80 a M4 F82. Ty měly debutovat až zítra. Díky fotografiím se částečně můžeme zaměřit alespoň na vzhled. Technické parametry stále zůstavají v trezoru.
K výrazným změnám v porovnání s konceptem z Pebble Beach nedošlo. Když se zaměříme na kupé, je prakticky jen o trochu větší a méně výrazné v zadní odtrhové hraně. Víceméně se setkáváme se stejnými prvky - karbonová střecha, tvarovaná zpětná zrcátka.


Ranní projíždka

K nejvýraznější obměně došlo u zadního difuzoru obou modelů. Setkáme se s novými lakovanými elementy v barvě karoserie. Koncepční M4 Coupe mělo na tomto prostoru uhlíková vlákna s křídélky, které měly za úkol usměrňovat proudění vzduchu. U M3 očekáváme šestiválec o výkonu 316 kW a točivém momentu 500 N.m. Manuální šestistupňová převodovka je samozřejmostí.


BMW zezadu válí

Jak jsme již zmiňovali, na technické parametry si budeme muset počkat na zítřejší den. Dynamika a přesná hmotnost? Necháme se překvapit. V případě kupé se však dá očekávat hmotnost pod 1500 kilogramů. Teď si budeme muset vystačit s fotografiemi a těšit se na zítřek.


Tady můžete taky sedět

Zdroj: Club Lexus

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky