Porsche přichází s novými verzemi Boxsteru a Caymanu!

Německá automobilka představila Boxster a Cayman s přízviskem GTS. Jedná se o nejnadupanější verze těchto modelů. Těšit se můžete na pořádný výkon a slušné zrychlení.Srdce automobilů bude tvořeno šestiválcovým plochým motorem boxer s objemem 3,4 litrů. Na tom by nebylo nic ojedinělého, tento typ motoru se nachází i u výchozích modelů. Novinky mají však o 15 kW větší výkon. K tomu točivý moment narostl o celých 10 Nm. Suma sumárum, Boxster GTS nabídne výkon 330 k, 243 kW a Cayman GTS 340 k, 250 kW.K dispozici u obou modelů bude paket Sport Chrono. Pokud si šáhnete do kapsy a přitlačíte za dvojspojkovou samočinnou převodovku, můžete se těšit na zrychlení z 0 na 100 kilometrů za 4,7 vteřiny (Boxster) nebo za 4,6 vteřiny (Cayman). Nejvyšší rychlosti však dosáhnete s manuální převodovkou. Boxster pojede až 281 kilometrů za hodniu, Cayman poté 285 kilometrů za hodinu.Těšit se můžete na aktivní podvozek PASM a dvacetipalcová kola Carrera S. Rozměry pneumatik jsou následovné, vpředu dosahují hodnoty 235/35, vzadu 265/35. Interiér nabídne sportovní kůží potažená sedadla. Prodej vylepšených modelů začne u nás již v květnu. Známy jsou i ceny. Porsche Boxster Vás přijde zhruba na 1,9 miliónů, Cayman pak na 2 milióny korun.Foto: Porsche
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky