Porsche Panamera Turbo S - dvoutunové letadlo

Panamera Turbo S je díky výkonu 405 kW nejsilnějším osmiválcem ve svém segmentu. Zvýšení výkonových parametrů umožnila nová turbodmychadla, jejichž turbíny jsou vyrobené z kombinace titanu a hliníku, kterým odpovídá také nové naladění elektronické řídicí jednotky motoru.

Pokrokové legování turbín i dmychadel zajistilo snížení jejich hmotnosti, a tedy i zmenšení jejich setrvačnosti. Ruku v ruce s tím jde samozřejmě přepracování řídící elektroniky. Porsche odpovídá na snahu Evropské unie o zákazu aut se spalovacími motory dvakrát přeplňovaným osmiválcem o výkonu 550 koní. 

Sportovní charakter vysokovýkonného provedení modelu Panamera podporují všechny dostupné aktivní systémy podvozku. Jedná se například o systém aktivních stabilizátorů, který omezuje naklánění karoserie při jízdě v zatáčkách a současně zvyšuje dynamiku jízdy. Průjezdy zatáček posunuje na novou úroveň vektorové řízení dynamiky fungující prostřednictvím variabilního rozdělení točivého momentu mezi zadními koly a elektronicky řízeným závěrem diferenciálu. Řízení Servotronic mění posilový účinek v závislosti na rychlosti jízdy. Nedílnou součástí výbavy modelu Panamera Turbo S je také sportovní paket Sport Chrono s tlačítkem "Sport Plus", které nastavuje ještě sportovnější projev podvozku a motoru. 

Silný agregát pod kapotou je zárukou rekordních časů ve zrychlení. Výsledkem posílení je maximální rychlost 306 km/h a s funkcí Launch Control dosáhne rychlosti 100 km/h během pouhých 3,8 s. Kombinovaná spotřeba přitom zůstává zachována na 11,5 l/100 km, instalací úsporných celoročních 19palcových pneumatik se sníží na 11,3 l/100 km. Rozšířený rozchod zadních kol se pojí s 20palcovými ráfky Turbo II. Standardem jsou také nástavce prahů Porsche Exclusive, adaptivní křídlo nastavitelné ve čtyřech směrech a karbon-keramické brzdy.


Porsche Panamera Turbo S je ve své kategorii opravdu nekompromisním strojem s bohatou standardní výbavou, jak se na špičkový vůz luxusního segmentu sluší a patří. Na český trh se dostane v červnu 2011 a cena byla stanovena na 4 258 000 korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení