Porsche Boxster - hříšné cabrio

Design tohoto roadsteru si zaslouží absolutorium. Přední partie tvoří výrazně tvarované světlomety oválného obrysu s výběžky směrem do středu kapoty. Přední nárazník má několik tvarovaných otvorů, které se jakoby spojují v jeden hlavní otvor. Záď je buclatá s perfektně padnoucími zadními světly. Tři detaily zvýrazňují jinak plynulou linii – koncové světlo, spoiler, který se zvedá buď manuálně tlačítkem, nebo automaticky v rychlosti 120 km/h a dvojitá koncovka výfuku umístěná velmi vkusně uprostřed zádě. Navíc podpořen 17ti palcovými nebo dokonce 18ti palcovými litými koly sportovního designu.

Pod kapotou se skrývá celohliníkový šestiválec chlazený vodou a atmosféricky plněný o objemu 2,7 litru s výkonem 175kW a točivým momentem 260N.m při 4700 otáčkách. Tyto hodnoty zajišťují výborné akcelerační schopnosti od nejnižších otáček motoru až po maximum.
Jízdní vlastnosti jsou špičkové, podvozek naladěn na sportovní strunu je nekompromisní, ale už u něj se objevuje náznak pohodlí a komfortu, takže už nerovnosti vozovky tolik nepocítí posádka vozu. Poháněná zadní náprava a ideální rozložení hmotnosti a navíc řada elektronických asistentů, starajících se o bezpečnost jízdy, zajišťují skvělé zážitky za volantem.
Interiér se sice nese v duchu sportovním, ale nabízí více pohodlí a komfortu. Sedadla jsou velmi pohodlná, s dostatečným bočním vedením. Přístrojová deska se pyšní trojicí kruhových analogových ukazatelů. Navíc prostřední ukazatel (otáčkoměr) je ve spodní půlce doplněn o malý display palubního počítače.V okamžiku otočení klíče, nelze odolat pokušení, které toto cabrio nabízí. Dráhy šestistupňové manuální převodovky jsou krátké, přesné. Dosažení stovky za 5,5s a co teprve z nuly na číslo 200 za 19,4s.
Nejedná se sice o žádný superautomobil, ale pokud chcete vůz s výkonným moterem, osobitým designem od prestižní značky, a to všechno za rozumnou cenu, pak máte možnost. V autobazaru AVANTI CARS  jeden takový kousek čeká na svého majitele.

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení