Pojízdné karavany známe všichni, avšak což takhle dvoupatrový pojízdný hotel?

Proměnit zajímavou myšlenku ve skutečnost může být v dnešní době mnohem lehčí, než jsme se domnívali. S nápadem, jak se ubytovat v „hotelu“ a přitom se nechat dopravit do nějaké naší vytoužené destinace, přichází nový projekt Truck Surf Hotel, za nímž stojí portugalská dvojka Daniela Carneiro a Eduardo Ribeiro.

Základní myšlenka neplyne z ničeho jiného než z neustálého cestování, k němuž je zapotřebí po dlouhém dni namáhavého chození, surfování, výletů a jiné zdravé zábavy také trocha odpočinku. Když ale cestujete rádi, časem vás napadne, jak svou jízdu můžete okořenit, nebo jak z ní udělat poněkud nevšední podnikání. 

Tahounem onoho hotelu, který můžete vidět na obrázcích, je klasický Mercedes-Benz Actros, což je nákladní automobil, jenž se po světě vozí již od roku 1995 a od té doby se dočkal již řady vylepšení. To poslední by se sice dalo prozatím označit za velice nevšední, avšak je mu předurčena zářivá budoucnost! 

Dvoupatrový luxus nesoucí se na podvozku Mercedesu bude vybaven vším, na co bychom mohli jenom pomyslet. K dispozici nám kromě základních doplňku dnešní moderní doby bude i skromná kuchyňka, na jejíž lince si můžeme připravit nějaké delikatesy ze surovin země, jíž zrovna navštívíme. 

Pokud nás ovšem potěšil první návrh, další zprávy nám říkají, že tato část, kde se můžeme dívat na televizi nebo se občerstvit, bude společná. To znamená, že pokud by o jízdu mělo zájem více lidí, museli bychom se o tento prostor s nimi podělit. Výjimka by nastala až v případě ložního oddělení, které se nachází v horní části hotelu. Právě zde by mělo být k dispozici až pět pokojů, přičemž čtyři z nich budou obsahovat palandy a jeden manželskou postel. 

Jak vidíme, s tímto netradičním typem cestování je počítáno pro více osob, ale také nemůžeme vyloučit, že pokud si pronajmete celý prostor jen pro sebe, tak by nám nebylo vyhověno. 

Zdali se ovšem tento domek na kolečkách dostane i do nitra evropských států, to se nedá zaručit. Truck Surf Hotel byl navržen v Portugalsku, odkud bude jezdit po okolí a kde bude nabírat zejména členy, jež touží vidět pořádné vlny, na nichž se budou chtít projet. Další myšlenky budou realizovány časem. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení