Pojízdné karavany známe všichni, avšak což takhle dvoupatrový pojízdný hotel?

Proměnit zajímavou myšlenku ve skutečnost může být v dnešní době mnohem lehčí, než jsme se domnívali. S nápadem, jak se ubytovat v „hotelu“ a přitom se nechat dopravit do nějaké naší vytoužené destinace, přichází nový projekt Truck Surf Hotel, za nímž stojí portugalská dvojka Daniela Carneiro a Eduardo Ribeiro.

Základní myšlenka neplyne z ničeho jiného než z neustálého cestování, k němuž je zapotřebí po dlouhém dni namáhavého chození, surfování, výletů a jiné zdravé zábavy také trocha odpočinku. Když ale cestujete rádi, časem vás napadne, jak svou jízdu můžete okořenit, nebo jak z ní udělat poněkud nevšední podnikání. 

Tahounem onoho hotelu, který můžete vidět na obrázcích, je klasický Mercedes-Benz Actros, což je nákladní automobil, jenž se po světě vozí již od roku 1995 a od té doby se dočkal již řady vylepšení. To poslední by se sice dalo prozatím označit za velice nevšední, avšak je mu předurčena zářivá budoucnost! 

Dvoupatrový luxus nesoucí se na podvozku Mercedesu bude vybaven vším, na co bychom mohli jenom pomyslet. K dispozici nám kromě základních doplňku dnešní moderní doby bude i skromná kuchyňka, na jejíž lince si můžeme připravit nějaké delikatesy ze surovin země, jíž zrovna navštívíme. 

Pokud nás ovšem potěšil první návrh, další zprávy nám říkají, že tato část, kde se můžeme dívat na televizi nebo se občerstvit, bude společná. To znamená, že pokud by o jízdu mělo zájem více lidí, museli bychom se o tento prostor s nimi podělit. Výjimka by nastala až v případě ložního oddělení, které se nachází v horní části hotelu. Právě zde by mělo být k dispozici až pět pokojů, přičemž čtyři z nich budou obsahovat palandy a jeden manželskou postel. 

Jak vidíme, s tímto netradičním typem cestování je počítáno pro více osob, ale také nemůžeme vyloučit, že pokud si pronajmete celý prostor jen pro sebe, tak by nám nebylo vyhověno. 

Zdali se ovšem tento domek na kolečkách dostane i do nitra evropských států, to se nedá zaručit. Truck Surf Hotel byl navržen v Portugalsku, odkud bude jezdit po okolí a kde bude nabírat zejména členy, jež touží vidět pořádné vlny, na nichž se budou chtít projet. Další myšlenky budou realizovány časem. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky