Opel Astra OPC Extreme. Koncept slibuje až 300 koní

Fanoušci německé automobilky se mohou těšit na zatím nejrychleší vůz Opelu. Vychází ze závodního modelu Cup. Počítat lze i s malou sériovou výrobou. 

Opel zvolil pro svůj koncept čtyřválcový motor, který je přeplňovaný turbodmychadlem. Objem je naplánovaný na 2.0 litrů. Pohon poskytne řidiči výkon přes 221 kW, což je v přepočtu až 300 koní. Motor je zážehový a s přímým vstřikováním paliva a s časováním ventilů. Jedná se o nejvýkonnější záležitost, co kdy Němci vypustili do automobilového světa. Vzhled vozidla je stoprocentně sportovní (závodní chcete-li) a působí agresivně.Přední spojler, kapota motoru, difuzor v zadním nárazníku, disky kol, kryt motoru a střecha kabiny jsou zhotoveny z uhlíkových vláken, respektive z karbonu. Jedná se o materiály, které značne snížily celkovou hmotnost Astra OPC Extreme. Abychom byli přesní, kola (z karbonu) ubrala až dvacet kilogramů a například střecha nyní váží pouhých 2,6 kilogramu. Původně se jednalo o hodnotu 9,3 kilogramu.Celkově se váha snížila tedy o sto kilogramů. Novinka si však polepšila i v jiných místech. Pochlubit se může čtyřmi koncovkami výfuku a dravým, do očí bijícím zadním křídlem. Starší model zvládl zrychlení z 0 na 100 za šest vteřin. Maximální rychlost dosahovala 250 kilometrů za hodinu. Na bližší informace si budeme muset zatím počkat. Už teď je však jasné, že koncept milovníky rychlých aut rozhodně nezklame.Foto: Opel

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky