Nové kupé od Mercedesu z luxusní řady S!

Jak bývá zvykem, německá automobilka přichází s dvoudvéřovým kupém, které vychází z řady S. Chybí klasické přízvisko CL. Model měří pět metrů a bude oficiálně představen na ženevském autosalonu. 

Na oficiálně stanovené ceny si budeme muset počkat až do dubna. V tomto měsíci začnou i předobjednávky, ty se pak k zákazníkům dostanou v průběhu září a října. Co můžeme od S Coupé očekávat? Technika jde ruku v ruce se svou třídou S. Model obsahuje například systém, který upravuje jízdní vlastnosti tlumičů podle záběrů z kamer. Mezi další vymoženosti patří i technologie, jež pomáhá řízení v zatáčkách. Na základě záběrů z kamery (jak vypadá zatáčka), systém upraví sklon tlumičů až do rozsahu 2,5 stupně. Vůz by díky tomu měl proplouvat po silnicích s větší elegancí.Přední světla jsou složena z diod. Pro milovníky luxusu je připravena možnost si zakoupit čtyřicet sedm krystalů Swarovski. S Coupé se může pochlubit svou délkou, ta přesně dosahuje hodnoty 5027mm. Jedná se o jedno z největších kupé, co můžete na silnicích spatřit. Šířka je 1899 milimetrů, výška pak 1411 milimetrů. Nápravy mají rozvor 2945 milimetrů, to je běžná hodnota u dražších vozidel. Standardní kola mají osmnáct palců, pořídit si lze i kola dvaceti palcová.Mercedes S Coupé poběží na osmiválcový motor. Za nějakou dobu si lze zakoupit i sportovní verzi AMG. Stále zůstává otázkou, zdali si německá automobilka pro zákazníky nepřipraví i šestiválec. Níž se však nepůjde. Nyní bude k dispozici V8 (4,6 litrů). Ten produkuje 455 koní, 355 kW a otáčivý moment vrcholí při hodnotě 770 Nm. Teď už nezbývá nic jiného, než čekat a těšit se.
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky