Německá tuningová společnost ABT udělala z Audi RS3 opravdového krále silnic

Nová sada úprav, jimž vévodí ostřejší design. To jest úprava, o kterou se postarali technici z německé stáje firmy ABT, kteří chtěli vyhovět extra zákazníkům, jež snili o tom, aby se jejich RS mohlo rovnat s opravdovými supersporty.

Na první pohled příliš změn nezaznamenáme, až na ty lehce ostřejší křivky a možná i poněkud lesklejší karoserii, nicméně v nitru pod kapotou se děly opravdové čáry, o čemž svědčí i nové jízdní parametry. Dle technické zprávy je auto schopné z nuly na stovku vyšplhat už za 3,7 sekundy, přičemž maximálka nám vyvrcholí při 300 km/h (!).

Daných čísel bychom nedosáhli, kdyby vůz neshodil pár kilo. Aby této diety bylo možné dosáhnout, muselo být využito více doplňků z plastu či uhlíkového kompozitu. Společnost ABT dokonce uvádí, že je možné si svévolně navolit vlastní barvy, a to nejenom z té široké perspektivy (celého vozu), nýbrž i jednotlivých kompozic.

Pravý říz dodal vozu nový zvuk, který podpořil změněný tlumič a s ním i nové velké koncovky výfuků. Ve výsledku tu tedy máme řadový dvouapůllitrový pětiválec o výkonu 493 koňských sil (368 kW), jehož zdobí 572 Nm točivého momentu.

ABT nadále doplnilo RS3 o nový podvozek, jenž jde ruku v ruce se současnými sportovně laděnými vozidly. Součástí nadstandardní výbavy pak jsou nové, účinnější brzdy, nové stabilizátory a také nová, odlehčená kola. To vše se dá sestavit do některého z předem připravených balíčků. Nutno však dodat, že jen za tyto doplňky by si člověk připlatil až 200 tisíc korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení