Nástupce BMW 5 GT je tu a může se pyšnit řadou vylepšení

Německá automobilka oficiálně představila charakter nového vozu BMW 6 Gran Turismo, které oproti svému předchůdci vyzařuje mnohem jasnější barvy a nabídne extra porci luxusu. Na trh se dostane až v listopadu a zákazník si bude moct vybrat ze tří druhů motorů.

Silueta sice připomíná svého předchůdce, přesto šlo auto s novou řadou zase o kus dál. Díky odlehčené konstrukci se model GT 6 zbavil až 150 přebytečných kilogramů a spolu se značným aerodynamickým vylepšením vůz disponuje lepšími jízdními vlastnostmi včetně úspornějšího provozu. Vývoj směrem kupředu podtrhuje i sportovní charakter specificky tvarovaných nárazníků, kde přední z nich zaujme velkými otvory ve spodní části pro nasávání vzduchu. Mezi další hvězdné prvky patří modře lakované brzdné třmeny nebo lesknoucí se lišty podél bočních oken v černém zbarvení. 

BMW šesté řady je nově vybaveno jednodílnými pátými dveřmi, které se podobně jako u Škody Superb ovládají elektronicky. Celkový objem prostoru pro ukládání zavazadel je 610 litrů, což je o 110 litrů více, než tomu bylo u předchozího modelu. K většímu úložnému prostoru lze využít i sklápějících se zadních sedaček, jež jsou mezi sebou v poměru 40 : 20 : 40, které lze pomocí tlačítka sklopit. Díky tomu zvýšíte objem o dalších 1190 litrů.

Několika zásadními proměnami si prošel i inzeriér, kde je potřeba zmínit nově vyvýšené položení sportovních sedaček, jež vylepšují rozhled všemi směry. Celá kabina je navržena tak, aby všem spolucestujícím bylo umožněno co největšího pohodlí, a to i přes plošší linii střechy vozu. Totéž platí pro kompletní odhlučení nejen v oblasti střechy, ale i přes dveře. Lahodným překvapením je elektrická kontrola sklonu opěradel, které lze ovládat pouhým stistknutím tlačítka.  

Celá paleta motorů pro GT 6 bude vybavena těmi nejmodernějšími technologiemi TwinPower Turbo a budou doplněny osmistupňovou automatickou převodovkou Steptronic. K dispozici bude na výběr ze tří zážehových motorů, jejichž nabídka začíná na dvoulitrovém čtyřválci o výkonu 190 kW (258 koní) a z nuly na sto kilometrů v hodině se dostane za 6,3 sekundy. Druhý v pořadí bude třílitrový šestiválec o výkonu 250 kW (340 koní), s nímž se z klidu na sto dostane za 5,4 sekundy. Třetí jmenovaný nás čeká naftový motor, jenž bude poháněn třílitrovým šestiválcem o výkonu 195 kW (265 koní) Z nuly na sto se dostane za 6 sekund. K oběma šestilitrům lze volit možnost dokoupení pohonu na všechna čtyři kola. 

Asistenční systémy řidiče využívají stereo kamery, ultrazvukových senzorů a volitelně dodávaného radaru. Nebude chybět ani služba BMW Connected, s níž jste ve spojení se vším, co považujete za důležité. GT 6 se oficiálně představí na autosalonu ve Frankfurtu již toto září a do prodeje se dostane o dva měsíce později.

Foto: BMW

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení