NanoFlowcell QUANT e- Sportlimousine! Elektromotory v Ženevě

Lichtenštejnská automobilka přijela do Švýcarska ve svém novém modelu. Očekávejte futuristický vzhled, bočně se vyklápějící dveře a pořádný výkon. 

Novinka NanoFlowcell QUANT e- Sportlimousine (zkuste si říct název desekrát za sebou) je čtyřmístní luxusní sedan s agresvním vzhledem. Novinka je dlouhá až 5 257 milimetrů, tedy delší než model od Mercedesu třídy S. Rozvor náprav pak dosahuje hodnoty 3 198 milimetrů. Šířka konceptu je 2 109 milimetrů. Hmotnost se zastavuje na 2 300 gramů.Ke každému kolu je přirazen elektrický motor s kombinovaným výkonem. Ten poskytuje úctyhodných 925 koní (krátkodobě) , 680 kW a 635 kW (dlouhodobě). Každý z elektromotorů je schopen poskytnou točivý moment až 2900 Nm, což je velice dobré. Suma sumárum se dostáváme na celkovou hodnotu 11 600 Nm. Maximální rychlost vozidla je 380 kilometrů za hodinu. Zrychlení z 0 na 100 by mělo proběhnout za pouhých 2,8 vteřiny. QUANT e- Sportlimousine dojede na vzdálenost 400 až 600 kilometrů.Elektromobil funguje na základě pohonného systému NanoFlowcell. Ten je kombinací baterií a palivových článků. Elektrolyt se nachází ve dvou nádržích a čerpá se přes článek. Hlavním prvkem je membrána, která zajišťuje oddělování dvou rozličných chemických látek. Poté se produkuje elektrický proud, jenž požene Vaše vozidlo neohroženě vpřed.Foto: NanoFlowcell 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky