Mercedes S63 AMG Coupé! To je 585 koní pod kapotou

Mercedes přichází s nejnovějším modelem z řady S Coupé. Jedná se o pořádně nadupaný automobil i s pohonem na všechny čtyři kola. Poskytne výkon až 430 kW. Oficiálně se přestaví příští měsíc v americkém New Yorku.

 S63 AMG Coupé sebou přináší několik vzhledových změn. K obměně došlo například u karoserie automobilu. Počítejte se sportovnějším vzhledem. Například nové jsou nárazníky, vstupy pro vzduch jsou dominantnější a vyměněny byly i koncovky výfuku. Kola zůstávají stejná, jedná se o rozměry 255/45 R19 (přední) a 285/40 R19 (zadní). Model se může pochlubit slušným výkonem.Ten zajišťuje osmiválcový motor motor přeplňovaný dvěma turbodmychadly s objemem 5416 ccm. Vybrat si můžete mezi pohonem na zadní kola nebo na všechny čtyři kola (4Matic). V obou případech se jedná o výkon 585 koní, 430 kW. Svého maxima dosahuje motor při 5 500 otáčkách. Pokud se zaměříme na točivý moment (900 Nm), ten vrcholí při 2250 - 3750 otáčkách.Jestli patříte mezi ty, kteří potřebují pohon na všechny čtyři, Mercedes se rozhodl vyrábět tento model pouze pro levostranou verzi. Pro pravostraný koncept bude k dispozici pouze pohon na zadní kola. Váha je téměř 2 tuny. Zrychlení z 0 na 100 bude trvat 4Matic necelé 4 vteřiny. Druhá verze to zvládne za 4,3 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 250 kilometrů za hodinu. Prodej by měl začít ihned po oficiálním představení v New Yorku.Foto: Mercedes

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky