Mercedes S600! Vrchol elegance

Detroitský autosalon hostil další novinku. Jedná se o model S600 německé automobilky Mercedes. Designéři vsadili na luxusní provedení vozidla a výkon. Černý elegán měří 5 metrů a pohání ho dvanáctiválec.  

Mercedes představil na detroitském automobilovém svátku prodlouženou verzi třídy S. S 600 se považuje za absolutní špičku ledovce, je elegantní a poskytuje pořádný výkon. Na délku měří 5246 mm, rozvor náprav pak dosahuje hodnoty 3165 mm. Srdce sedanu je tvořeno benzínovým dvanáctiválcovým motorem. Objem zdvihu verze V 12 Biturbo se rozrostl z 5513 na 5980 ccm. Výkon se zastavuje na 390 kW (530 k). Pokud se podíváme na hodnoty dřívějších modelů, je to o kousek více.Točivý moment dosahuje maximálně 830 Nm. Je pak dostupný při 1900 otáčkách. Na stovku se sedan S 600 dostane za 4,6 sekundy. Nejvyšší rychlost je klasicky omezena, ručička tachometru se zastaví na 250 km/h. Motor, který je přeplňovaný dvěma turbodmychadly, jde ruku v ruce s emisní normou Euro 6. Má kombinovanou spotřebu paliva 11,3 l na 100 km. Setkáte se i se systémem start / stop, který, jak se ukázalo, není přílíš populární.Dvanáctiválec se chlubí celohliníkovým blokem motoru, tříventilovými rozvody, z toho jsou dva sací a jeden výfukový. Dohormady se dostaneme na 36 ventilů. Rozvod (řetězový) je jednodílný, agregát obsahuje nízkoteplotní chladicí okruh, který má samostatnou vyrovnávací nádobu. První dodávky plánuje Mercedes přivézt zákazníkům v březnu tohoto roku. Oficiální cena za sedan nebyla zatím zveřejněna.    
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky