Mercedes S 2013 z Hamburku je automobil s naprosto novými technologiemi

Mercedes byl a je značkou luxusu a varianta S je zárukou.  Nová éra začíná uznalým pokývnutím portýra. Den sotva začal a mohutný chladič nové třídy S pomalu vyjíždí z garáže. S hvězdou na kapotě vzhůru do nového dne. Nyní se světlé stíny a sluneční paprsky prohánějí po laku prota- žené kapoty. Inovativní podvozek s devíti snímači Vás přenese přes magickou hranici z jízdy do poznávání.  

„Kancelář čeká“ – slib s příjemným podtónem. Neboť i pro práci je třída S oázou. Díky klimatu, které Vám připomíná pobřeží nebo zalesněné svahy hor. Škodlivé látky mají zákaz vstupu, ionizace oboh atí vzduch v interiéru luxusní limuzíny. Vdechujete volnost, ačkoli se právě nacházíte mezi mrakodrapy a dvěma důležitými schůzkami.  

Kdy je okamžik nejdokonalejším? A kdy vůz? Intenzivní světlo upozorňuje na dokonalé dekorativní prvky. Kontrastní materiály splývají v harmonický povrch. Exkluzivní design vyni- ká perfektní funkčností a láskou k detailu. Pohledy pronikají velkorysým prostorem a ruce ještě několik sekund spočívají na koženém čalounění sedadel. Než vystoupíte s přesvědčením: perfektní den je jednoduše otázkou správné volby vozu.

Standartní výbava:
 
Design   propracovaný do nejmenšího detailu i vynikající úroveň bezpečnosti a komfortu jsou typické pro třídu S. Ve standardní výbavě je dodáván AIRMATIC s plynulým nastavením tlumičů, asistent hlídající a stabilizující směr jízdy vozidla při silných bočních poryvech větru Crosswind Assist i adaptivní brzdový systém ADAPTIVE BRAKE. Sledování okolí pomocí radarových snímačů a nespočet airbagů zaručují bezpečnost cestujících. 
Navíc máte v třídě S privilegium vychutnat si jako první inovativní systém zobrazení sdruženého přístroje a COMAND Online. Barevné displeje s vysokým rozlišením a tech- nologií TFT jsou přehledné a připomínají kokpit letadla. Koneckonců, prostor a klid jsou v interiéru stejně tak samozřejmé jako ambientní osvětlení interiéru ozvučení využívající technologii Frontbass.  

Příplatkové výbavy:

Individualita patří k samozřejmostem třídy S. Luxusní sedan si můžete vybavit tak, jaký jej chcete mít: pro práci nebo pro odpočinek. Nebo obojí najednou. Především ale jako nositele technologií s moha systémy, které v tomto počtu ještě žádné vozidlo na silnici nemělo. MAGIC BODY CONTROL – podvozek, který díky ROAD SURFACE SCAN rozpozná např. nerovnosti vozovky a přizpůsobí se individuálně vlastnostem silnice. 
Nebo kamera 360°, která zaručuje při parkování a manévrování dokonalý přehled. Sada jízdních asistentů Plus s brzdovým asistentem BAS PLUS s funkcí Cross Traffic assist, DISTRONIC PLUS s funkcí Steer assist a také PRE SAFE® PLUS dotváří za příplatek inovativní vlajkovou loď. V interiéru si můžete téměř celou zadní část vybavit podle svého přání. Počínaje u četných variant sedadel přes techniku až po exkluzivní materiály

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky