Mercedes C 2014 : Leden bude patřit eleganci

Německá automobilka přichází s novým modelem. Bude konkurovat BMW, ale i české Škodovce. Světová premiéra je naplánována na leden 2014. Známy jsou ale i české ceny.

Německá automobilka patří mezi světové výrobce, kteří dokážou překvapit. Za celou historii svého působení si získala řadu příznivců, jenž bedlivě sledují, co si Mercedes připravil. Jak to bude s modely pro rok 2014? Splní jejich očekávání?
Mercedes třídy C se vzhledově podobá automobilům třídy S. Je ale o něco širší a delší. Posazen je oproti svému sourozenci níž. Jeho délka dosahuje 4686 mm, šířka se pohybuje okolo 1800 mm a výška se snížila o celých 5 mm. Pokud se zaměříme na nápravy, jejich rozvor je delší o 80 mm. Zavazadlový prostor poskytuje příjemných 480 l.Mercedes C 2014, díky platformě MRA, zhubl o celých 100 kilogramů. Karoserie je převážně vyrobena z hliníku, který je považován za lehký materiál. Součinitel aerodynamického odporu se podařilo zázračně stáhnout na 0, 24. Nový automobil nebude ochuzen o kvalitní zavěšení podvozku, které z Vaší jízdy udělá projíždku rájem. Všechny údaje se týkají i ostatních modelů.Připravit se můžete i na luxusní interiér. Nová středová konzole s barevným displejem o velikosti 7 bude součastí základní výbavy. Připlatit si budete moc za 8,4 placů. Pro pohyb v menu bude k dispozici "touchpad". Automatická detekce dětské sedačky a deaktivování airbagů je příjemným bonusem. Mercedes představil tři typy motorů. Benzinové motory reprezentují dva přeplňované čtyřválce: C180 (1595 ccm) a C200 (1991 ccm). Slabší má výkon 115 kW a ten silnější 135 kW.České ceny se budou pohybovat okolo 830 000 Kč. Za diesel si budete muset připlatit na 942 000 Kč.

Foto: Mercedes

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení