Mercedes C 2014 : Leden bude patřit eleganci

Německá automobilka přichází s novým modelem. Bude konkurovat BMW, ale i české Škodovce. Světová premiéra je naplánována na leden 2014. Známy jsou ale i české ceny.

Německá automobilka patří mezi světové výrobce, kteří dokážou překvapit. Za celou historii svého působení si získala řadu příznivců, jenž bedlivě sledují, co si Mercedes připravil. Jak to bude s modely pro rok 2014? Splní jejich očekávání?
Mercedes třídy C se vzhledově podobá automobilům třídy S. Je ale o něco širší a delší. Posazen je oproti svému sourozenci níž. Jeho délka dosahuje 4686 mm, šířka se pohybuje okolo 1800 mm a výška se snížila o celých 5 mm. Pokud se zaměříme na nápravy, jejich rozvor je delší o 80 mm. Zavazadlový prostor poskytuje příjemných 480 l.Mercedes C 2014, díky platformě MRA, zhubl o celých 100 kilogramů. Karoserie je převážně vyrobena z hliníku, který je považován za lehký materiál. Součinitel aerodynamického odporu se podařilo zázračně stáhnout na 0, 24. Nový automobil nebude ochuzen o kvalitní zavěšení podvozku, které z Vaší jízdy udělá projíždku rájem. Všechny údaje se týkají i ostatních modelů.Připravit se můžete i na luxusní interiér. Nová středová konzole s barevným displejem o velikosti 7 bude součastí základní výbavy. Připlatit si budete moc za 8,4 placů. Pro pohyb v menu bude k dispozici "touchpad". Automatická detekce dětské sedačky a deaktivování airbagů je příjemným bonusem. Mercedes představil tři typy motorů. Benzinové motory reprezentují dva přeplňované čtyřválce: C180 (1595 ccm) a C200 (1991 ccm). Slabší má výkon 115 kW a ten silnější 135 kW.České ceny se budou pohybovat okolo 830 000 Kč. Za diesel si budete muset připlatit na 942 000 Kč.

Foto: Mercedes

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky