Mercedes Benz MLC se představí v Pekingu!

Mezi další premiéry, které budou moc spatřit návštěvníci Pekingského autosalonu, patří nový koncept německé automobilky Mercedes Benz. Nese název MLC a má se utkat o přízeň s BMW X6. Včera oficiálně představil ředitel Daimleru Dieter Zetsche Concept Coupe SUV, který s největší pravděpodobností ponese název MLC. Bude se jednat o zajímavou variantu na SUV. Spojitost modelu ML s plánovanou novinkou je více než zřejmá. Dnes už můžeme s klidným srdcem tvrdit, že se vůz dostane do sériové výroby. Předpokládaný termín prodeje se plánuje na rok 2015.Základním stavebním kamenem je standardní SUV. To je však obohaceno o záď, jenž připomíná vzhled kupé. Dále vyvojáři nasadili na MLC několik prvků. Ty mají zajistit konceptu modernější, sportovnější a lépe ovladatelnou budoucnost. Mercedes bude MLC klasicky vyrábět ve Spojených státech, kde se nyní vyrábí již zmiňovaný model ML.Mercedes se nechal už slyšet, že koncept je v takové fázi vývoje, že se blíží k obrazu sériové výroby. Těšit se údajně můžeme na výtečné jízdní vlastnosti. Cílem modelu je především přilákat nové zákazníky a obstát v silné konkurenci. Srdce automobilu bude tvořeno naftovými a benzínovými šestiválcovými motory. Pro pořádný výkon bude připraven dvakrát přeplňovaný osmiválcový motor (k dispozici bude u modelu MLC 63 AMG). Pokud se dočkáme i dvanáctiválcovéjo motoru, je zatím ve hvězdách.Foto: Mercedes

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky