McLaren 650S strčí stovku do kapsy za tři vteřiny!

McLaren přichází s modelem, který je křížencem konceptů 12C a P1. Vypotí ze sebe 650 koní a je cíleně zaměřen na konkurenční Ferrari 458 Speciale. Novinka bude představena v Ženevě. 

McLaren konečně přichází se svou novinkou, která cíleně míří na konkurenční model 458 Speciale od italské automobilky Ferrari. Designově se automobilka inspirovala u supersportovního P1, ale spíše vychází z klasického MP4 - 12 C. Pokud se zaměříme na techniku, ta je podobná právě již avizovaným modelům. O pohon vozidla se postará 3,8 litrový osmiválcový motor, který je přeplňovaný dvěma  turbodmychadly. Výkon je tedy 650 koní, točivý moment se dostává na hodnotu 678 Nm.Přeplňovaný motor maximálně dosáhne 8500 otáček. Z nuly na sto zrychlí McLaren 650S za krásné tři vteřiny, na dvě stovky to novinka zvládne za osm vteřin. Nejvyšší dosažená rychlost je pak 333 kilometrů za hodinu. McLaren ve spolupráci s Pirelli navrhli pro 650S speciálně upravené penumatiky P Zero Corsa. Ve standardní výbavě budou k dispozici karbonkeramické brzdy.Podle neoficiálních informací by měl McLaren 650S mít upravené zavěšení kol, rozdílné naladění převodovky a pérování. V České republice se bohužel Mclaren oficiálně neprodává. Ale nevěšte hlavu! Zájemci o supersportovní model si mohou zajet například do Německa, kde bude vozidlo k dispozici. Ceny zatím stanoveny nebyly, budeme si muset počkat na ženevský autosalon, který letos bude překypovat zajímavými automobily. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky