Maserati GranCabrio Sport - sexy rudý trojzubec

Světu se ukázalo nové Maserati GranCabrio Sport z italské automobilky v barvě Rosso Trionfale - inspirace italskými národními barvami používaných na závodech Maserati v padesátých letech.

Atraktivní design vozu dodává vozu velice dobrý dojem.

A to především masivní maska s černou mřížkou chladiče, světlomety černého vzhled s bílým obrysovými světly, decentní splitter, výfuk a  lehce upravený přední nárazník.
Maserati GranCabrio Sport dostalo nejnovější provedení celohliníkového vidlicového 4,7l osmiválce s atmosférickým plněním. Motor v této konfiguraci produkuje 331 kW, což je přibližně 450 koní a 510Nm na vrcholu svého točivého momentu. Maserati díky svému programu na snižování tření vytvořilo u GranCabrio Sport motor s lepší odezvou, přičemž také dosáhlo snížení spotřeby paliva o 6%. Převodovka ZF je samočinná a má šest stupňů.

Ovládání získalo pozornost zejména díky upgradu Skyhook aktivního systému zavěšení kol – nyní ve sportovnějším ladění a přijetí drážkovaných, vrtaných kotoučů s brzdami dual-cast. Dosahuje maximální rychlosti 285 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h je za 5,2 sekundy.
Nové GranCabrio Sport se začne prodávat v 62 zemích počátkem léta 2011 za  „pouhých“ 3,6 miliónu korun.

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky