Maserati GranCabrio Sport - sexy rudý trojzubec

Světu se ukázalo nové Maserati GranCabrio Sport z italské automobilky v barvě Rosso Trionfale - inspirace italskými národními barvami používaných na závodech Maserati v padesátých letech.

Atraktivní design vozu dodává vozu velice dobrý dojem.

A to především masivní maska s černou mřížkou chladiče, světlomety černého vzhled s bílým obrysovými světly, decentní splitter, výfuk a  lehce upravený přední nárazník.
Maserati GranCabrio Sport dostalo nejnovější provedení celohliníkového vidlicového 4,7l osmiválce s atmosférickým plněním. Motor v této konfiguraci produkuje 331 kW, což je přibližně 450 koní a 510Nm na vrcholu svého točivého momentu. Maserati díky svému programu na snižování tření vytvořilo u GranCabrio Sport motor s lepší odezvou, přičemž také dosáhlo snížení spotřeby paliva o 6%. Převodovka ZF je samočinná a má šest stupňů.

Ovládání získalo pozornost zejména díky upgradu Skyhook aktivního systému zavěšení kol – nyní ve sportovnějším ladění a přijetí drážkovaných, vrtaných kotoučů s brzdami dual-cast. Dosahuje maximální rychlosti 285 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h je za 5,2 sekundy.
Nové GranCabrio Sport se začne prodávat v 62 zemích počátkem léta 2011 za  „pouhých“ 3,6 miliónu korun.

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení