Lincoln Navigator 2015: Dlouhé roky čekání

Americká automobilka Lincoln se rozhodla po celých sedmi letech omladit svůj model Navigator. Výraznou změnou je například odchod motoru V8 do věčných lovišť. Nahradil ho totiž šestiválec.Navigator můžeme zařadit mezi robustní automobily, které na silnici jen tak nepřehlédnete. Americké SUV dosahuje ve standardní délce celých 5,2 metrů. Pokud máte velikou rodinu, zbystřete. Do modelu se naskládá sedm osob. Zájemci o větší prostor si mohou zažáda it o koncept, jež měří 5,6 metrů. V tomto případě vozidlo pojme osob až osm. Očekávat můžete novou přední masku s diodami, které slouží k dennímu svícení. Mezi novinky lze zařadit i xenonová světla. Rozvor kol Navigatora je 20 palců.Interiér vozidla se proměnil. Můžeme pozorovat více luxusních prvků. Těšit se můžete na nový dotykový displej pro ovládání navigace a audioaparatury. Mezi další vymoženosti, které si pro nás Američané připravili, patří dřevěné výplně, barevná parkovací kamera a monitorování mrtvého úhlu. Připlatit si můžete za adaptivní tlumiče. Novinka bude ochuzena o osmiválcový motor (výkon 310 koní). Nahradí ho šestiválec s přeplňováním pomocí turbodmychadla. Vrchol točivého momentu je pak 582 Nm.Lincoln bude nabízet šestistupňovou převodovku. Americká automobilka zatím o ostatních technických parametrech mlčí. Jak bývá zvykem, Lincoln Navigator se v České republice oficiálně prodávat nebude. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky