LEXUS v Mostě představil své portfolio inovovaných aut

Dovozce automobilů LEXUS a TOYOTA připravil 21. září 2019 na mosteckém polygonu pro firemení klientelu "EVEN DAY". Zde představil inovovanou nabídku aut značky LEXUS a TOYOTA a ukázal i novinku LEXUS RC.

V pátek 21. září 2019 na mostecké autodromu uspořádal dovozce automobilů LEXUS a TOYOTA pro firemní zákazníky "EVENE DAY", kde představil své porfólio prodávaných aut na českém trhu.

Pro pozvané firemní zákazníky připravil akci na zdejším polygomu.

V úvodním slově Jakub Květoň představil kompletní nabídku aut LEXUS a TOYOTA. Největším tahákem všech přítomných byl model LEXUS RC. 

Všichni zájemci si mohli vyzkoušet jízdu na stanovištích mosteckého polygonu. Připravena byla kyvná plocha pro simulaci smyku a naučení jeho zvládání. Velmi zajímavé bylo stanoviště, kde se trénuje brzdění. Nejenom, že si zájemci vyzkoušeli "panické" brzdění na suchém povrchu a zjistili stejně jako já, že je potřeba opravdu hodně silně šlápnout na brzdu. Ještě zajímavější bylo brzdění na mokrém a kluzkém povrchu. Asi nejvíce přítomné potrápilo brzdění na rozdílném povrchu, jedna strana suchá, druhá kluzká.

Bylo možné si vyzkoušet sjezd z mopce do levotočivé zatáčky s kluzkým povrchem.

Všechna přistavená auta si mohli zájemci vykoušet na jednotlivých stanovištích. Většina účastníků se shodovala, že to byl velmi vydařený den.

Podle vyjádření zástupců Toyoty a Lexusu bude v říjnu vydána nová verze Infotainmentu. Je už na čase, vždyť si tím současným odrazovala nemálo zájemců. Dobrá zpráva je, že pro některé vozy zakoupené letos, bude možné nový Infotainment nahrát. 

S Lexus managerem Jakubem Květoněm byla domluvena možnost spolupráce a tak se těšíme, že Vám v nejbližší době představíme nové zástupce vozů firmy Lexus a Toyota.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky