Lexus GS 300h s novým motorem!

Doposud jste si mohli Lexus GS pořídit se třemi motory. Automobilka však přichází s další variantou - se čtyřválcem. Těšit se můžete na pětilitrovou spotřebu.

Jak jsme již zmiňovali na začátku, Lexus si pro nás doteď připravil tři motory. Jedná se o dva zážehové a jeden hybridní V6. Právě k silnějšímu GS 450h se připojuje model GS 300h, který je obdařen čtyřválcovým motorem. Ten je však sladěný s elektromotorem. Příznak 300 v názvu má odkazovat ke skutečnosti, že se výkonově vyrovná třílitrovému šestiválci. Interiér zůstal téměř stejný. Někteří z Vás jistě ocení internetové připojení.Čtyřválcový motor má objem 2,5 litrů a funguje v Atkinsově cyklu. Jeho sekundantem je elektromotor. Lexus GS 300h je vybaven planetovou převodovkou, přes kterou dochází k pohánění zadní nápravy. Celkově soustava vyprodukuje výkon 164 kW (o 90 kW méně, než je tomu u modelu GS 450h). Spotřeba paliva se pohybuje v příjemném rozmezí 4,7 litrů až 5 litrů na 100 kilometrů.Nejvyšší rychlost dosahuje hodnoty 190 kilometrů za hodinu. Z 0 na 100 kilometrů se dostanete za 9,2 vteřiny. Nejedná se o nejsportovnější výkony, ale automobilka připravila i model s pozměněným podvozkem. Dostal přízvisko F Sport. U standardního modelu si budete moct volit mezi Eco, Normal, Sport S a Sport S+. Podle zvoleného modulu se Vám bude automaticky upravovat tuhost podvozku a reakce motoru. Cena začíná na 1 250 000 Kč.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky