Legendární spyder se vrací

Porsche 918 Spyder byla bezesporu hvězda letošního autosalonu v Ženevě. Pečlivě utajované supersportovní Porsche bylo velikým překvapením nejen díky senzačnímu vzhledu, ale i díky technické koncepci hybridního vozu. Vzhledem k velmi pozitivnímu přijetí širokou veřejností se dozorčí rada Porsche rozhodla schválit výrobu tohoto vozu.

Porsche 918 Spyder vychází z Carrery GT, čemuž odpovídají proporce vozu a umístění pohonného ústrojí. Uprostřed tedy nalezneme osmiválcový motor do písmene V s výkonem 500 koní. Ten pochází ze závodního vozu RS Spyder a má objem 3,4 litru. Navíc ovšem v autě nalezneme dva elektromotory s celkovým výkonem 218 koní. Jeden bude pohánět zadní kola společně s motorem a druhý bude pohánět kola přední. Umístění baterií uprostřed za řidičem a využití karbonového vlákna by mělo zaručit nízkou váhu a ideální vyvážení vozu. Rychlost 100 km/h pokoří Spyder za 3,2 vteřiny a na Nordschleife  by podle automobilky měl být schopný dosáhnout času pod 7 minut 30 vteřin. Maximální rychlost by se měla vyšplhat k pěkným 318 km/h.

Zároveň by mělo být auto schopné ujet 26 km čistě na elektrickou energii, což znamená, že po cestě pro rohlíky nebo v koloně nebudete zbytečně pálit litry benzinu. Pokud se vám tento klenot zalíbil, začněte šetřit. Předpokládaná cena se totiž pohybuje okolo 500 000 euro a spekulovalo se o omezené sérii. První objednávky budou pravděpodobně přijímány již nyní na výstavě Concours d’Elegance v Pebble Beach, kde bude k vidění i koncept.

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení