Lancia Delta s novým vzhledem

Italská automobilka Lancia pozměnila pro rok 2014 design vozidla Delta. To se prodává již od roku 2008. Premiéra nového faceliftu proběhla ve Frankfurtu. K dispozici bude během ledna.

Lancia patří mezi automobilky, které se mohou pyšnit slavným jménem. U modelů tomu není jinak. Oblíbená Lacia Delta vstupuje do nového roku opět s pozměněným vzhledem. Ale nečekejte drastické zásahy. Italové se rozhodli držet tradičního zjevu a ke změnám přistupovali opatrně. Model je průběžně aktualizován už po několik let.Jak jsme již avizovali, změny v designu jsou opravdu drobné. Mezi novinky můžeme zařadit lakované nárazníky a prahy. Ty byly doposud pouze v černé barvě. Těšit se v lednu budeme i na dvojitou chromovanou koncovku výfuku. Vzhled Delty se tím stal agresivnější, ale stále si drží elegatní vzezření, kterým je model proslulý. Nově je k dispozici i šedivý lak Antracite a různé kombinace dvoubarevné karoserie. Rozdíly v interiéru spatří pak už jen zkušené oko. Obložení je nové. To znamená, že středová konzole je leskle černá. Na střed volantu a přístrojový štít  je použita matně černá.Domácí italský trh nabízí pouze tři motory. Zážehový 1.4 Turbo - Jet o výkonu 88 kW, který pak spaluje LPG a dva turbodiesely 1.6 JTD s výkonem 77 kW a 88 kW. U nás seženete pouze verze s motory 1.4  T (88 kW), 1.4 T Multiar (103 kW), 1.6 JTD a 1.9 JTD (140 kW). První kusy modernizovaného vozidla, které se dostanou na trh, budou zařazena do edice MY14 Opening edition. Jako bonus bude k dispozici elektronické ovládání střechy. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky