Lamborghini Reventon - nedostupný letoun

Ostré hrany, přesné linie, do špičky tvarovaná příď, brutální výraz a ještě obscénnější nasávací otvory mají evokovat „neviditelné“ bojové letouny stealth - supersportovní auto z dílny italské automobilky Lamborghini.

Karbonové panely karoserie jsou k šasi, sestavenému z oceli a kompozitů, připevněny buď nýtováním, nebo lepením. Reventón je založen na modelu Murciélago LP640, oproti kterému má ale dost pozměněný kabát.

Efektní zážitky má Reventón připraveny nejen pro svoji posádku, ale i pro nejbližší okolí. To se může kochat pohledem na denní světla z LED diod, víčko nádrže vyfrézované z jediného kusu hliníku nebo průhled na motor uložený pod čirým plexisklem. A co teprve ta kola!

Před zadní nápravou se ukrývá vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru o výkonu 640 koní (471 kW) a s točivým momentem 660 Nm. Reventón zdolá stovku za 3,4 sekundy a dokáže uhánět až 340 km/h.

Přeměnu těchto čísel v dechberoucí jízdu má na starosti sekvenční převodovka e-gear a pohon všech kol s mezinápravovým diferenciálem na bázi viskózní spojky. Ještě že je jeho aerodynamika důkladně propracovaná, jinak by se určitě rád vznesl. Jako stíhačka, u které se inspiroval.

K dokonalosti chybí už jen jedno - naduté bankovní konto. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o limitovanou edici této nádhery a vyrobeno bylo pouze dvacet kusů, je dostupnost nových vozů dnes již nulová. Takže máte smůlu, i kdybyste vysypali z rukávu kulatý milion eur (28 milionů korun).

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení