Jaguar XKR-S - nejrychlejší britská kočka

Automobilka Jaguar rozšířila řadu luxusních modelů vozů XK o „vylepšený“ model XKR-S. Podle představitelů britské automobilky je to jediný vůz ve své třídě, který produkuje menší ekologickou zátěž než je 300 g/km CO2.

Zaujme už zářivou azurově-tyrkysovou barvou karoserie.

Má výrazně aerodynamičtější příď. V nárazníku, který se rozšířil a působí agresivněji, jsou nové přídavné otvory. Jiný je i tvar předních světel s pásem světelných diod pro denní svícení. Zezadu celek doplňuje elegantní křídlo a relativně velký difuzor – obojí z karbonu. Nepřehlédnutelné jsou i čtyři koncovky výfukového potrubí. Auto dostalo 20" kovaná kola Vulcan s šířkou 9" vpředu a 10,5" vzadu, čemuž odpovídá i obutí – Pirelli P Zero mají vpředu rozměr 255/35, vzadu 295/35. Výsledkem této kombinace je snížení neodpružené hmotnosti auta o 4,8 kg. Modifikován byl i hliníkový podvozek, aktivní zadní diferenciál, stabilizace i adaptivní tlumiče - zdokonalený Adaptive Dynamics system. Řízení auta se těmito zásahy stává citlivější, preciznější a bezpečnější. Zvýšila se ale i torzní tuhost auta.
Vidlicový osmiválec s přímým vstřikováním dává výkon výtečných 550 koní (404 kW) a točivý moment 680 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a z 0 na 160 km/h za 8,6 sekundy. Maximální rychlost vozu je 300 km/h. Rychlejšího Jaguara není!

V kabině je nový sportovní volant. Největší změnou uvnitř jsou skořepinová sedadla Performance disponující velmi slušným bočním vedením.

Za to vše bude Jaguar na českém trhu žádat zhruba 3,3 milionu korun.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení