Jaguar XKR-S - nejrychlejší britská kočka

Automobilka Jaguar rozšířila řadu luxusních modelů vozů XK o „vylepšený“ model XKR-S. Podle představitelů britské automobilky je to jediný vůz ve své třídě, který produkuje menší ekologickou zátěž než je 300 g/km CO2.

Zaujme už zářivou azurově-tyrkysovou barvou karoserie.

Má výrazně aerodynamičtější příď. V nárazníku, který se rozšířil a působí agresivněji, jsou nové přídavné otvory. Jiný je i tvar předních světel s pásem světelných diod pro denní svícení. Zezadu celek doplňuje elegantní křídlo a relativně velký difuzor – obojí z karbonu. Nepřehlédnutelné jsou i čtyři koncovky výfukového potrubí. Auto dostalo 20" kovaná kola Vulcan s šířkou 9" vpředu a 10,5" vzadu, čemuž odpovídá i obutí – Pirelli P Zero mají vpředu rozměr 255/35, vzadu 295/35. Výsledkem této kombinace je snížení neodpružené hmotnosti auta o 4,8 kg. Modifikován byl i hliníkový podvozek, aktivní zadní diferenciál, stabilizace i adaptivní tlumiče - zdokonalený Adaptive Dynamics system. Řízení auta se těmito zásahy stává citlivější, preciznější a bezpečnější. Zvýšila se ale i torzní tuhost auta.
Vidlicový osmiválec s přímým vstřikováním dává výkon výtečných 550 koní (404 kW) a točivý moment 680 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy a z 0 na 160 km/h za 8,6 sekundy. Maximální rychlost vozu je 300 km/h. Rychlejšího Jaguara není!

V kabině je nový sportovní volant. Největší změnou uvnitř jsou skořepinová sedadla Performance disponující velmi slušným bočním vedením.

Za to vše bude Jaguar na českém trhu žádat zhruba 3,3 milionu korun.

 
.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení