Jaguar F-Type ohlásil supersportovní model!

Britská automobilka ohásila příchod několika inovací pro svůj model F-Type. Jaguar přichází s novou karosérií, ale hlavně s modelem Club Sport. K dostání jsou zatím F-Type Roadstar a F-Type Coupé. 

Pro nadšence je připravena verze F-Type s karosérií Targa. Jedná se o přechod mezi kupé a roadsterem s pevnou střechou, kterou lze však bez problémů odendat. Vše je chráněno obloukem. Model F-Type Club Sport se představí se sníženou hmotností (o celých 200 kilogramů) a s několika vylepšeními, jenž pomohou automobilu k lepším jízdním vlastnostem. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu by mělo zdárně proběhnout za pouhých 3,5 vteřiny.Pokud v Jaguaru F-Type Club Sport zůstane dosud využívaný pětilitrový (kompresorem přeplňovaný) osmiválcový motor není zcela jisté. Jelikož se tvůrci vozidla snaží co nejvíce snížit hmotnost, je tedy dost možné, že bychom mohli očekávat i motor šestiválcový. Další variantou je i čtyřválec. Ten se již připravuje (Jaguar plánuje tento typ například u modelu XS) na svou premiéru, která proběhne na letošním autosalon v Paříži.

Abychom si připomněli Jaguar F-Type, vězte, že mluvíme o automobilu, co skrývá pod kapotou až 550 koní. Jedná se o nejpevnější model, co automobilka vypustila na trh. Vybírat můžete mezi modely s panoramatickým střešním oknem nebo s hliníkovou střechou. Pokud si připlatíte, dostanete karbonové keramické brzdy. Cena začíná na ceně 1 853 478 Kč za model Coupé. Za roadster zaplatíte 2 030 017 Kč.Foto: Jaguar

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení