Jaguar F-Type ohlásil supersportovní model!

Britská automobilka ohásila příchod několika inovací pro svůj model F-Type. Jaguar přichází s novou karosérií, ale hlavně s modelem Club Sport. K dostání jsou zatím F-Type Roadstar a F-Type Coupé. 

Pro nadšence je připravena verze F-Type s karosérií Targa. Jedná se o přechod mezi kupé a roadsterem s pevnou střechou, kterou lze však bez problémů odendat. Vše je chráněno obloukem. Model F-Type Club Sport se představí se sníženou hmotností (o celých 200 kilogramů) a s několika vylepšeními, jenž pomohou automobilu k lepším jízdním vlastnostem. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu by mělo zdárně proběhnout za pouhých 3,5 vteřiny.Pokud v Jaguaru F-Type Club Sport zůstane dosud využívaný pětilitrový (kompresorem přeplňovaný) osmiválcový motor není zcela jisté. Jelikož se tvůrci vozidla snaží co nejvíce snížit hmotnost, je tedy dost možné, že bychom mohli očekávat i motor šestiválcový. Další variantou je i čtyřválec. Ten se již připravuje (Jaguar plánuje tento typ například u modelu XS) na svou premiéru, která proběhne na letošním autosalon v Paříži.

Abychom si připomněli Jaguar F-Type, vězte, že mluvíme o automobilu, co skrývá pod kapotou až 550 koní. Jedná se o nejpevnější model, co automobilka vypustila na trh. Vybírat můžete mezi modely s panoramatickým střešním oknem nebo s hliníkovou střechou. Pokud si připlatíte, dostanete karbonové keramické brzdy. Cena začíná na ceně 1 853 478 Kč za model Coupé. Za roadster zaplatíte 2 030 017 Kč.Foto: Jaguar

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky