Infiniti Q50 Eau Rouge půjde možná do výroby!

Japonská automobilka se rozhodla vyrobit jeden kus funkčního konceptu Q50 Eau Rouge. Jedná se o sportovní sedan, který vychází z monopostů formule 1. 

Ženevský autosalon je plný překvapení. Japonci Infiniti představili koncept Q50 Eau Rouge. Mluvíme o sportovně laděném sedanu, jenž může lehce konkurovat například německým automobilům stejné třídy. O to více, pokud bude jeho výroba zahájena sériově (mohou za to skvělé recenze a komentáře) . Pokud se tak doopravdy stane, na to si musíme holt ještě počkat.Model má motor převzatý od Nissanu GT-R. Jedná se o V6 3.5, který disponuje dvěma turby. Výkon, jenž nabídne není rozhodně špatný. Těšit se můžeme (v případě sériové výroby) na 575 k, 475 kW. Točivý moment pak dosahuje hodnoty 600 N.m. Je pozbudivé, že model se stal pro japonskou automobilku Infinity prioritou číslo jedna. Cílem je dovést koncept až do finální podoby. Doufejme, že se to podaří.Pokud vše půjde hladce, Q50 Eau Rouge by se mohl do prodeje dostat přibližně za dva až tři roky. Je potřeba vyladit pohon na všechny čtyři kola s motorem, který je nastaven na převodovku transaxle. Jestli se vozidlo dostane i do oficiálního prodeje v České republice můžeme opět jen hádat. Cena a další parametry vzhedem k situaci nejsou známy. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky