Infiniti M - luxusní hlídač

Japonské automobilce se podařilo dosáhnout automobilového ekvivalentu nirvány svým modelem Infiniti M.

Vyznačuje se zcela přepracovaným designem karoserie, s proporcemi nefalšovaného sportovního sedanu a s nepřehlédnutelnými novými tvary nízké přídě a hluboko se zařezávajících blatníků. Vnitřní prostor, který se pyšní použitím nejmodernějších materiálů a doplněn vyspělou klimatizační soustavou a špičkovou audio-soustavou, vzbuzuje dojem nejvyšší kvality. Vedle nezbytné kůže a dřevěného obložení zaujme i nezvykle tvarovaná přístrojová deska. Má podobné zakřivení jako celá karoserie automobilu. Dále v nabídce nechybí všechny obvyklé vymoženosti vozů vyšší střední třídy, jako je celá paleta airbagů, ABS a hned několik stabilizačních systémů.

V oblasti technologie získala Infiniti přední postavení díky systému ochrany proti bočnímu nárazu SCP (Side-Collision Prevention system). Tento systém je určen k tomu, aby řidiče varoval v případě, kdy při plánovaném přejetí do vedlejšího jízdního pruhu zjištěno jiné vozidlo, přičemž pomáhá vyhnout se případné kolizi tím, že řidiči pomůže vůz usměrnit zpět do středu původní jízdní dráhy.

Nová generace modelu M obsahuje dva nové pohonné články, a to 3.7-litrový V-6 a 5.6-litrový V-8. Každý nabízí více koňských sil a točivého momentu než předchozí motory s menším objemem válců. Infiniti M56 2011 vyvíjí 420 koňských sil a 559 Nm točivého momentu, což je působivý přírůstek 95 koní a 109 Nm oproti odcházejícímu M45. Spotřeba paliva je mezitím odhadována na 14,7 l/100 km ve městě a 9,4 l/100 km na dálnici, což je o 1,8 litru méně než čísla M45 na dálnici. 4Model M56x s pohonem všech kol má zlepšení spotřeby o 1 litr oproti předchozí verzi s 11,4 l/100 km ve městě a 10,2 l/100 km na dálnici. Pokud jde o Infiniti M37 2011, jeho V-6 motor dosahuje 330 koní a 362 Nm točivého momentu, což je o 27 koní a 11 Nm točivého momentu lépe než při M45. Spotřeba paliva M37 vyjde na 13 l/100 km ve městě a 9 l/100 km na dálnici, respektive 13,8 a 9,8 l/100 km při modely M37x.
Ceny za zcela nové Infiniti M 2011 začínají na 1,32 mil.Kč pro M37 s pohonem zadních kol a vrcholí na 1,62 mil.Kč pro M56 s pohonem všech kol.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky