Imofa představuje Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo představila na březnovém autosalonu v Ženevě svůj nový model Giulietta. Od jarních měsíců je nová kráska od Alfy Romeo postupně k mání na všech světových trzích. Alfa Romeo Giulietta má vyslat nový implus pro oživení značky v jednom z nejvýznamnějších evropských segmentů.

 

Jméno Giulietta je již od 50. let symbolem automobilového klenotu. Byl to vůz, který zaujal celou generaci nadšenců a díky dostupnosti se stal splněným snem o Alfě Romeo, která ztělesňovala technologickou vyspělost a komfort pro mnoho příznivců sportovních aut.
V roce 2010 je oficiálně představena současná verze této automobilové chlouby: sportovní vůz, který je spolehlivý i na těch nejobtížnějších cestách a zároveň pohodlný tak, že z něj nebudete chtít vystoupit.

Nová platforma pro skvělou přilnavost a agilitu v naprostém komfortu a bezpečí
Seznamte se s novou Alfou – kompaktem vytvořeným, aby zapůsobil na řidiče, kteří očekávají dynamický výkon, exkluzivní styl a zároveň nedělají kompromisy, když jde o pohodlí a bezpečí.

Giulietta má zcela novou platformu, navrženou, aby potvrdila očekávání těch nejnáročnějších zákazníků. Vynikající dynamické vlastnosti a komfort jsou výsledkem technologických inovací v zavěšení, systému řízení nové generace a tuhé, ale lehké platformě z hliníku a vysokopevnostní oceli.

Součástí každé Alfy Giulietta bude systém Alfa DNA známý již z modelu Alfa MiTo. Tento systém dokáže nastavit chování vozu pro různé jízdní styly a podmínky na silnici – má tři módy (Dynamic, Normal a All Weather), které upravují parametry motoru, odezvu řízení a nastavení elektronického diferenciálu E-Q2 a stabilizačního systému VDC.

Italské sportování ve stylu a komfortu
Kombinace sportovního ducha a elegance, to je příznačný koktejl, který Alfa Romeo namíchala již u vozu 8C Competizione. Toto spojení rychlosti a krásy navazuje na tradiční pojetí a zároveň představuje nové směřování značky.

Elegance, krása a rychlost. To jsou hlavní hesla, kterých se designéři drželi v případě konstrukce nového modelu Giulietta. Nezaměnitelná maska chladiče zasazená do výrazného předního nárazníku a z ní vycházející charakteristické tvary. Oválná světla s technologií LED a světly pro denní svícení představují jeden z prvků aktivní bezpečnosti. Silueta vozu svými tvary potvrzuje dynamiku a živost modelu. Vysoké a hladké boky s výraznými prolisy nad koly a tvar bočních oken jako u kupé a v neposlední řadě kliky zadních dveří ukryté do C-sloupku podtrhují dravou osobnost vozu.

Zezadu působí auto robustním a stabilním dojmem a stejně jako u předních světlomětů i u zadních světel je použita technologie LED, která nejen dobře vypadá, ale přispívá k vyšší bezpečnosti.

Interiéru byla věnována stejná péče jako exteriéru a jsou pro něj charakteristické vysoce kvalitní materiály a pozornost věnovaná detailu – vyjadřuje to nejlepší z italského stylu. Palubní deska je horizontálně orientovaná a dává vyniknout hliníkovým detailům evokujícím přímé spojení s 8C Competizione.
Navzdory dívčímu a křehkému jménu je Giulietta opravdu velkým vozem s rozměry 4,35 metru na délku, na šířku 1,80 m a na výšku 1,46 m. Rozvor náprav činí 2,63 m.

Výkonné a ekologické motory: krása pod kapotou
Alfa Romeo opět doplnila svůj nejnovější model nejvýkonnějšími pohonnými jednotkami, které zaručují nejen skvělý výkon, ale také jsou šetrné k životnímu prostředí. Při uvedení na trh budou k dispozici 4 turbo motory, které splňují normu Euro 5 a jsou vybavené systémem “Start&Stop”, tedy systémem snižujícím spotřebu a emise. Dva benzínové motory (1,4T 120 k a 1,4T MultiAir 170 k) a dva naftové (1,6 JTDM 105 k a 2,0 JTDM 170 k) budou později doplněny vynikajícím motorem a chloubou italské automobilky, motorem 1750 TBi s výkonem 235 k v exkluzivní verzi Quadrifoglio Verde.

Vždy na vrcholu
Kromě elegantního a dynamického designu a unikátních jízdních vlastností byla nová Alfa zkonstruována tak, aby mohla obdržet maximální hodnocení v testu Euro NCAP a tak deklarovat optimální ochranu pasažérů i při těch nejnáročnějších manévrech.

Již ve standardu bude Alfa Giulietta vybavena těmi nejpropracovanějšími systémy jako stabilizačním systémem VDC (Vehicle Dynamic Control), DST (Dynamic Steering Torque), elektronickým samosvorným diferenciálem Q2 a voličem Alfa DNA. Všechny tyto systémy zaručují bezpečí, dynamiku a výkony dle nejlepších tradic Alfy Romeo.

Pokud máte zájem si vůz prohlédnout a vyzkoušet, pak se můžete obrátit prodejce vozů Alfa Romeo - společnost Imofa s.r.o. sídlící v Praze 4.

 

Imofa s.r.o.

AUTOSALON PRAHA: Milevská 2, Praha 4

tel.: 261 227 612

261 227 612 begin_of_talfaromeo@imofa.cz

 

 

 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení