Imofa představuje Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo představila na březnovém autosalonu v Ženevě svůj nový model Giulietta. Od jarních měsíců je nová kráska od Alfy Romeo postupně k mání na všech světových trzích. Alfa Romeo Giulietta má vyslat nový implus pro oživení značky v jednom z nejvýznamnějších evropských segmentů.

 

Jméno Giulietta je již od 50. let symbolem automobilového klenotu. Byl to vůz, který zaujal celou generaci nadšenců a díky dostupnosti se stal splněným snem o Alfě Romeo, která ztělesňovala technologickou vyspělost a komfort pro mnoho příznivců sportovních aut.
V roce 2010 je oficiálně představena současná verze této automobilové chlouby: sportovní vůz, který je spolehlivý i na těch nejobtížnějších cestách a zároveň pohodlný tak, že z něj nebudete chtít vystoupit.

Nová platforma pro skvělou přilnavost a agilitu v naprostém komfortu a bezpečí
Seznamte se s novou Alfou – kompaktem vytvořeným, aby zapůsobil na řidiče, kteří očekávají dynamický výkon, exkluzivní styl a zároveň nedělají kompromisy, když jde o pohodlí a bezpečí.

Giulietta má zcela novou platformu, navrženou, aby potvrdila očekávání těch nejnáročnějších zákazníků. Vynikající dynamické vlastnosti a komfort jsou výsledkem technologických inovací v zavěšení, systému řízení nové generace a tuhé, ale lehké platformě z hliníku a vysokopevnostní oceli.

Součástí každé Alfy Giulietta bude systém Alfa DNA známý již z modelu Alfa MiTo. Tento systém dokáže nastavit chování vozu pro různé jízdní styly a podmínky na silnici – má tři módy (Dynamic, Normal a All Weather), které upravují parametry motoru, odezvu řízení a nastavení elektronického diferenciálu E-Q2 a stabilizačního systému VDC.

Italské sportování ve stylu a komfortu
Kombinace sportovního ducha a elegance, to je příznačný koktejl, který Alfa Romeo namíchala již u vozu 8C Competizione. Toto spojení rychlosti a krásy navazuje na tradiční pojetí a zároveň představuje nové směřování značky.

Elegance, krása a rychlost. To jsou hlavní hesla, kterých se designéři drželi v případě konstrukce nového modelu Giulietta. Nezaměnitelná maska chladiče zasazená do výrazného předního nárazníku a z ní vycházející charakteristické tvary. Oválná světla s technologií LED a světly pro denní svícení představují jeden z prvků aktivní bezpečnosti. Silueta vozu svými tvary potvrzuje dynamiku a živost modelu. Vysoké a hladké boky s výraznými prolisy nad koly a tvar bočních oken jako u kupé a v neposlední řadě kliky zadních dveří ukryté do C-sloupku podtrhují dravou osobnost vozu.

Zezadu působí auto robustním a stabilním dojmem a stejně jako u předních světlomětů i u zadních světel je použita technologie LED, která nejen dobře vypadá, ale přispívá k vyšší bezpečnosti.

Interiéru byla věnována stejná péče jako exteriéru a jsou pro něj charakteristické vysoce kvalitní materiály a pozornost věnovaná detailu – vyjadřuje to nejlepší z italského stylu. Palubní deska je horizontálně orientovaná a dává vyniknout hliníkovým detailům evokujícím přímé spojení s 8C Competizione.
Navzdory dívčímu a křehkému jménu je Giulietta opravdu velkým vozem s rozměry 4,35 metru na délku, na šířku 1,80 m a na výšku 1,46 m. Rozvor náprav činí 2,63 m.

Výkonné a ekologické motory: krása pod kapotou
Alfa Romeo opět doplnila svůj nejnovější model nejvýkonnějšími pohonnými jednotkami, které zaručují nejen skvělý výkon, ale také jsou šetrné k životnímu prostředí. Při uvedení na trh budou k dispozici 4 turbo motory, které splňují normu Euro 5 a jsou vybavené systémem “Start&Stop”, tedy systémem snižujícím spotřebu a emise. Dva benzínové motory (1,4T 120 k a 1,4T MultiAir 170 k) a dva naftové (1,6 JTDM 105 k a 2,0 JTDM 170 k) budou později doplněny vynikajícím motorem a chloubou italské automobilky, motorem 1750 TBi s výkonem 235 k v exkluzivní verzi Quadrifoglio Verde.

Vždy na vrcholu
Kromě elegantního a dynamického designu a unikátních jízdních vlastností byla nová Alfa zkonstruována tak, aby mohla obdržet maximální hodnocení v testu Euro NCAP a tak deklarovat optimální ochranu pasažérů i při těch nejnáročnějších manévrech.

Již ve standardu bude Alfa Giulietta vybavena těmi nejpropracovanějšími systémy jako stabilizačním systémem VDC (Vehicle Dynamic Control), DST (Dynamic Steering Torque), elektronickým samosvorným diferenciálem Q2 a voličem Alfa DNA. Všechny tyto systémy zaručují bezpečí, dynamiku a výkony dle nejlepších tradic Alfy Romeo.

Pokud máte zájem si vůz prohlédnout a vyzkoušet, pak se můžete obrátit prodejce vozů Alfa Romeo - společnost Imofa s.r.o. sídlící v Praze 4.

 

Imofa s.r.o.

AUTOSALON PRAHA: Milevská 2, Praha 4

tel.: 261 227 612

261 227 612 begin_of_talfaromeo@imofa.cz

 

 

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky