Hyundai Sonata 2014. Oficiální premiéra už za měsíc!

Korejská automobilka vypustila do automobilového světa první fotografie nové Sonaty pro rok 2014. Jedná se o sedan, který můžeme zařadit do střední třídy. Svou premiéru si odbude v New Yorku v dubnu. 

A k jakým změnám došlo? Pokud budeme srovnávat novinku se starší "sestrou" (modelem z roku 2011), vězte, že Sonata (2014) je o celých 35 milimetrů delší, ale i o 30 milimetrů širší. Celková délka je 4 885 milimetrů, celková šířka je pak 1865 milimetrů. Na výšku má automobil 1475 milimetrů. Úložný prostor poskytne uživatelům 510 litrů. Délka mezi předními a zadními koly přijde na 2805 milimetrů.Mezi další inovace patří vyšší odolnost karosérie. Abychom byli přesní, je to nárust o celých 41 procent. Podvozek prošel naladěním, je standardně tvořen vzpěrami McPherson a víceprvkovým zavěšením. Zdali máte rádi pořádné světlomety, v nabídce se budou nacházet bi-xenové s diodami pro denní využívání. Vzhledově si model polepšil, je sportovnější a dravější.Vybírat si budete mezi třemi motory. První v nabídce je dvoulitrový motor CVVL, 168 koní a 210 Nm. Druhý z trojice se jmenuje GDi, který nabídne 193 koní a 247 Nm. Poslední z řady je LP. Ten nabízí 151 koní a 194 Nm. Výkon se přesouvá na přední kola (u všech motorů). Pohon na všechny čtyři nebyl zatím oznámen. Rozhodovat se budete i mezi šestistupňovou manuální a samočinnou převodovkou. Kdy se dostane novinka do Evropy, není zatím jisté. Foto: Hyundai

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky