Honda Vezel se začíná prodávat!

Světoznámá automobilka spouští v Japonsku prodej nového modelu Vezel. Malý crossover, který vychází ze základu Hondy Jazz, se v Evropě ukáže až v roce 2015. Budečekání stát za to?

Japonští zákazníci si budou moci zakoupit Hondu Vezel již zítra, to znamená 20. prosince 2013. K dispozici dostanou benzinové provedení a hybrida. Ten skládá dohromady prvky zážehové jedna - pětky s elektomotorem o výkonu až 30 koní a sedmistupňovým automatem. Cílem je dosáhnout kvality dvoulitrového motoru s nízkou spotřebou. Evropští zákazníci si budou muset na Vezela ještě počkat.


Vezel je elegantní

Novinka má představovat crossover, který evokuje kupé. Ve výbavě nebude chybět systém magic seats a parkovací brzda ovládaná tlačítkem. Prostor v kufru se vyšplhá až na zavrátných 453 litrů. Pokud budete chtít převézt slona, nebude to pro Vás žádný problém. Automobilka se nechala též slyšet, že zapracovala na odhlučnění. Interiér je vytvořen tak, aby odpovídal kupé. Třešničkou na dortu jsou tři úzké výfuky ventilace před spolujezdcem a odkládací prostor pod převodovkou.


Detail kola

Vzhled automobilu se podobá letošnímu konceptu Urban SUV. Kliky zadních bočních dvěří, které jsou skryté v C-sloupcích, zůstaly nepozměněné. Stejné je to i u prolisu na boku vozidla. Světla se nesou též ve stejném duchu konceptu. Americký trh se dočká Vezela v polovině nového roku. Evropani budou moci řídit nový model na začátku roku 2015. Technické údaje aut, které budou dováženy do Evropy, budou oznámeny později. 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení