Honda Vezel se začíná prodávat!

Světoznámá automobilka spouští v Japonsku prodej nového modelu Vezel. Malý crossover, který vychází ze základu Hondy Jazz, se v Evropě ukáže až v roce 2015. Budečekání stát za to?

Japonští zákazníci si budou moci zakoupit Hondu Vezel již zítra, to znamená 20. prosince 2013. K dispozici dostanou benzinové provedení a hybrida. Ten skládá dohromady prvky zážehové jedna - pětky s elektomotorem o výkonu až 30 koní a sedmistupňovým automatem. Cílem je dosáhnout kvality dvoulitrového motoru s nízkou spotřebou. Evropští zákazníci si budou muset na Vezela ještě počkat.


Vezel je elegantní

Novinka má představovat crossover, který evokuje kupé. Ve výbavě nebude chybět systém magic seats a parkovací brzda ovládaná tlačítkem. Prostor v kufru se vyšplhá až na zavrátných 453 litrů. Pokud budete chtít převézt slona, nebude to pro Vás žádný problém. Automobilka se nechala též slyšet, že zapracovala na odhlučnění. Interiér je vytvořen tak, aby odpovídal kupé. Třešničkou na dortu jsou tři úzké výfuky ventilace před spolujezdcem a odkládací prostor pod převodovkou.


Detail kola

Vzhled automobilu se podobá letošnímu konceptu Urban SUV. Kliky zadních bočních dvěří, které jsou skryté v C-sloupcích, zůstaly nepozměněné. Stejné je to i u prolisu na boku vozidla. Světla se nesou též ve stejném duchu konceptu. Americký trh se dočká Vezela v polovině nového roku. Evropani budou moci řídit nový model na začátku roku 2015. Technické údaje aut, které budou dováženy do Evropy, budou oznámeny později. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky