Gigantické kupé pro milionáře: maybach za 16,5 milionu

Pokud máte na svůj nový bourák připraveno v přepočtu asi 16,5 milionu korun, můžete zamířit do prodejen Maybachu a poptat se na nové kupé 57S. Obří dvoudveřák měří na délku 5,7 metru a jeho šestilitrový dvanáctiválec vás zatlačí do sedačky 450 kilowatty výkonu.

Vozy Maybach jsou dobré pro ty zákazníky, kterým je už mercedes málo a rollsy nebo bentleye se jim nelíbí. Jenže zatím  tato reinkarnovaná předválečná značka nabízela pod taktovkou Mercedesu jen čtyřdveřové sedany. S návrhem kupé však nepřišla samotná automobilka, ale nepříliš známý úpravce Xenatec z německé obce Weinsberg.

Kupé ale vzniká za plné podpory automobilky včetně tovární čtyřleté záruky a bude k dostání jen v prodejnách Maybachu. Těžko říct, jestli to bude prodejní trhák, ale omezená stokusová série by měla  případné zájemce popohnat k návštěvě autosalónu. Navíc letos vznikne jen dvacet vozů, na další bude potřeba počkat minimálně do příštího roku.

S celkovou délkou 5,7 metru se majiteli asi moc dobře parkovat nebude a oproti sedanu, u kterého se počítá s najatým řidičem, si kupé asi budete muset řídit sám. Odměnou za problémy v úzkých uličkách evropských měst bude královský rozvor auta. Téměř 3,4 metru je parametr, který posouvá toto kupé spíš k mikrobusům. Při pohledu na ilustrace novinky to sice není až tak patrné, ale samotný rozvor kupé se blíží délce třeba celého Suzuki Swift.

Oproti standardnímu sedanu upravili technici Xenatecu skoro celou kabinu. Změn doznaly všechny sloupky, prostřední se pak posunul přibližně o dvacet centimetrů vzad. Střecha je nižší, boky naopak širší. Drobných retuší se pak dočkaly i ostatní části karoserie. S ohledem na cenovku nepřekvapí, že každý vyrobený kus bude originálem. Zákazníci si mohou zvolit kombinaci dvoubarevného laku, detaily interiéru a také velikost kol. Standardem bude 20 palců, za příplatek dokonce jedenadvacetipalcová kola.

Pro zájemce o tento sportovní koráb, který se na stovku dostane za pět sekund a dokáže jet až rychlostí 275 km/h, nezbývá než provětrat konto, dojít novinku objednat a čekat. Letošní dvacetikusová produkce je prý již téměř vyprodána.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení