Francouzi lákají na nový Citroën DS 5LS

Citroën odhalil pro čínský trh svůj nový model. Jedná se o DS 5LS, sedan, který můžeme zařadit mezi kvalitní automobily. Kdy se dočkáme vozidla v Evropě, výrobce zatím neprozdradil.

Citroën DS 5LS v mnohém vychází z konceptu Wild Rubis, a to především tvarem předních světlometů. Ty jsou doplněny o chromovanou masku chladiče, známou pod názvem DS Wings. Novinku nelze rozhodně zařadit mezi nejluxsnější automobily, které Citroën, kdy vytvořil. Klasické vzezření je narušeno pouze chromovanou linkou oken, jež se táhne až k zadním světlometům. Mezi novátorské kroky můžeme zařadit i světlomety tvořené LED technikou a chromovanou lištu. Ta připomíná dvojici výfuků.DS 5LS bude pohánět osvědčený motor společnosti PSA. Mluvíme o přeplňované šestnáctistovce THP, která je nastavená na 156 nebo 200 koní. Zde se dostáváme k jednomu z nejzásadnějších rozdílů mezi Citroënem C4 Sedan, který se prodává v Číně, a novým modelem. "Cé čtyřka" obsahuje atmosféricky plněné agregáty s nižším výkonem.Interiér slibuje mnohé. Očekávejte příliv luxusních materiálů, jako jsou kov, dřevo nebo oblíbená kůže. Sedadla budou ozvláštněna prošíváním, které bude symbolizovat hodinkový řemínek. Masážní sedadla, bezklíčový vstup, startování nebo ionozátor vzduchu je součástí výbavy. Nesmí chybět ani parkovací senzory vpředu a vzadu, monitorování mrtvého úhlu nebo couvací kamera. Cílem nového modelu je posílit řadu DS na čínském trhu. Ve vzduchu visí otázka, zdali automobil zavítá i do Evropy. 

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky