Ford F-150! Tři metráky dolů

Pick-up Ford F-150 můžeme zařadit mezi nejprodávanější automobily na americkém trhu. Udivuje obřími rozměry a poctivým výkonem. Oproti svému předchůci na sobě "zapracoval" a zhubl něco málo přes tři metráky. 

Američané milují velká auta. Proto se není čemu divit, že pick-up F-150 se stal jedním z nejoblíbenějších aut na americkém kontinentu. Pro letošní rok dochází u nejprodávanějšího modelu k několika změnám. Jak jsme již avizovali, Ford F-150 zhubl o celých 317 kilogramů, což není málo. Jeden by záviděl. Jak to však dokázal? Vývojáři se zaměřili na změnu poměru materiálu a vyplatilo se. Využili větší množství vysokopevnostní oceli a hliníku, díky kterým se vůz odlehčil. Jinak se vzhledově drží standardní šablony.Základním prvkem je opět žebřinový rám. Ten nabourává pocit pohodlí při běžném řízení na silnicích, ale až budete v terénu, budete za něj rádi. Nová jsou přední, ale i zadní světla. Interiér je teď tvořen příjemnějšími materiály, budete se cítit jako v bavlnce. Mezi další novinky lze zařadit osmiplacový barevný displej a kameru, která snímá okolí.Dodávané nájezdové rampy se vyznačují praktičností. Mezi jednu z jejich funkcí například patří zjednodušení převozu motocyklu. Dále se můžete těšit na kovové úchyty, které zabezpečí Váš převážený náklad. Do standardní nabídky patří dva typy šestivalcoých motorů se zdvihovým objemem 2,7 nebo 3,5 litru. Pokud si troufáte, můžete si pořídit i pětilitrový osmiválec. Technické parametry nejsou zatím známy. Stejné je to i u cen. Česká republika není zařazena do prodejních míst.

Foto: Ford

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky