Ferrari oznamuje: vyprodáno! Model LaFerrari už neseženete

Italská automobilka Ferrari vypustila do světa zprávu, že všechny naplánované modely supersportovního vozidla LaFerrari jsou už rozebrány. Jedná se o 499 kusů hybridních vozů, které se třesou na své nové majitele.

Ihned poté, co Ferrari představilo zbrusu nový model, který je mimochodem nejrychlejším autem, co kdy automobilka vypustí do světa, se objevilo na 1000 zájemců. To je přibližne o 500 hlav více, než je plánovaný počet vyrobených kusů. Abyste však byli vybráni, musíte patřit do Ferrari high society. Pokud nemáte v garáži dalších 5 a více skvostů od italské značky, máte zkrátka smůlu. Jedná se o velmi lukrativní záležitost, která není dopřána běžnému smrtelníkovi. Na světe se najdou i tací, kteří zakoupili ostatní modely, jen aby měli šanci na zapsání do listu zájemců. Čekat můžou ale i několik let.


Kdo by ho nechtěl?

Ředitel společnosti Luca di Montezemolo se nechal slyšet, že 499 kusů je tak akorát. Zajistí se tím exkluzivita, očekávání milovníků Ferrari a naštve to ty, kteří utratili spoustu peněz za předešlé modely. LaFerrari stojí závratných 35 miliónů. Můžeme si představit v jakých finančních relacích se pohybujeme. Ale nebojte se! Dva LaFerrari budete moc osobně spatřit i v České republice. Na seznamu čekatelů jsou i dva Čěši. Tak dávejte pozor a připravte si foťáky! Taková příležitost se nemusí opakovat.


Zbývá jen tiše závidět...

Co se týče přerozdělení vozidel, největší kvótu dostalo USA. Tam poputuje 120 kusů. Dohromady za ně zájemci zaplatí 30 miliónů korun. LaFerrari se může pochlubit dvanáctiválcem 6,3 l. Výkon 800 koní při 9250 otáčkách a točivým momentem 700 Nm kupující nemůže zklamat. Sílu pumpuje i elektromotor s výkonem 120 kW. Automobil zrychluje z 0 na 100 pod tři sekundy. Na 200 km/h Vám bude stačit sedm vteřin. Pátnáct sekund a jedete 300 km/h. Maximální rychlost je 350 km/h.
 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení