Ferrari oznamuje: vyprodáno! Model LaFerrari už neseženete

Italská automobilka Ferrari vypustila do světa zprávu, že všechny naplánované modely supersportovního vozidla LaFerrari jsou už rozebrány. Jedná se o 499 kusů hybridních vozů, které se třesou na své nové majitele.

Ihned poté, co Ferrari představilo zbrusu nový model, který je mimochodem nejrychlejším autem, co kdy automobilka vypustí do světa, se objevilo na 1000 zájemců. To je přibližne o 500 hlav více, než je plánovaný počet vyrobených kusů. Abyste však byli vybráni, musíte patřit do Ferrari high society. Pokud nemáte v garáži dalších 5 a více skvostů od italské značky, máte zkrátka smůlu. Jedná se o velmi lukrativní záležitost, která není dopřána běžnému smrtelníkovi. Na světe se najdou i tací, kteří zakoupili ostatní modely, jen aby měli šanci na zapsání do listu zájemců. Čekat můžou ale i několik let.


Kdo by ho nechtěl?

Ředitel společnosti Luca di Montezemolo se nechal slyšet, že 499 kusů je tak akorát. Zajistí se tím exkluzivita, očekávání milovníků Ferrari a naštve to ty, kteří utratili spoustu peněz za předešlé modely. LaFerrari stojí závratných 35 miliónů. Můžeme si představit v jakých finančních relacích se pohybujeme. Ale nebojte se! Dva LaFerrari budete moc osobně spatřit i v České republice. Na seznamu čekatelů jsou i dva Čěši. Tak dávejte pozor a připravte si foťáky! Taková příležitost se nemusí opakovat.


Zbývá jen tiše závidět...

Co se týče přerozdělení vozidel, největší kvótu dostalo USA. Tam poputuje 120 kusů. Dohromady za ně zájemci zaplatí 30 miliónů korun. LaFerrari se může pochlubit dvanáctiválcem 6,3 l. Výkon 800 koní při 9250 otáčkách a točivým momentem 700 Nm kupující nemůže zklamat. Sílu pumpuje i elektromotor s výkonem 120 kW. Automobil zrychluje z 0 na 100 pod tři sekundy. Na 200 km/h Vám bude stačit sedm vteřin. Pátnáct sekund a jedete 300 km/h. Maximální rychlost je 350 km/h.
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky