Ferrari California pro rok 2014 hlásí změny!

Model California od italské automobilky Ferrari prošel pro nový rok úpravami. Nejmenší vůz ze stáje italského hřebce se může pochlubit turbodmychadlem, které obohatilo osmiválcový motor. 

Italové vypustili fotografie ke své novince a překvapili celý automobilový svět. A k jakým změnám teda došlo? Pojďme se nejdříve podívat na design. Vzhledově novinka vychází především ze svého původního konceptu. Některé inovace pak s lehkostí přebírá od modelu F12 Berlinetta. Jedná se především o přední světlomety, které mají agresivnější vzhled, a o přední kapotu vozidla. "Kalifornské" boky a jejich tvar nachází inspiraci zase ve vozidlu Testa Rossa. Prakticky se jedná o starou dobrou Californii, vylepšenou o několik prvků.Novinka si oproti svému předchůdci polepšila. Výkon se zvedl o 70 koní, točivý moment pak dokonce stoupl na hodnotu 755 Nm. Jak jsme již zmiňovali, Ferrari bude poháněno přeplňovaným osmiválcovým motorem. Ten je uložen vpředu. Řidiči se mohou těšit na výkon 56 koňských sil (při 7500 otáčkách za minutu). Vychází nám z toho 145 koní na jeden litr objemu. Pohon na zadní kola je zajištěn. Válce jsou nastaveny do rozevřeného úhlu 90 procent, počítat můžete i s přímým vstřikováním.Ferrari California měří 4,5metru. Váha je 1625 kilogramů, což není málo.Je rozložena téměř ideálně (53 procent vpředu, 47 procent vzadu). Zrychlení z 0 na 100 zvládne novinka za 3,6 vteřiny. Maximální rychlost je 316 kilometrů za hodinu. Spotřeba je pak přibližně 11 litrů. Představení je naplánována na ženevský autosalon v březnu tohoto roku. Zájemci mohou objednávat online na stránkách Ferrari. Česká republika se dostane na řadu v květnu.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky