Dodge Viper ještě neřekl své poslední slovo, automobilka plánuje pro rok 2020 velký comeback!

Když se jedny dveře zavřou, bývá zvykem, že se nám dříve nebo později otevřou dveře druhé. Totéž platí i u našeho amerického hrdiny, který se nám už dlouhá léta podepisuje pod krycím názvem Dodge Viper, jenž by podle posledních zpráv měl vstát z mrtvých.

Co si pod tím máme představit? Důležité je v první řadě vědět, že se tato ostrá zmije již loni přestala vyrábět a příznivci onoho legendárního modelu, jehož první generace se uvedla na trh mezi lety 1992-1995, museli skousnout fakt, že svého miláčka už neuvidí. Jak se ale později ukázalo, bylo opravdu vše jen pohou otázkou času, než se dané téma opět vytáhne napovrch a světu se představí nové řešení.

Vipery se jako každé jiné vyráběly v detroitské továrně Connor Avenue, kde zůstalo od léta roku 2017 prakticky jenom ticho. Důvodem ukončení ovšem nebyl špatný prodej či nízká obliba, nýbrž poněkud netradičně hlavové airbagy, což je od roku 2018 podmínkou všech vozů v USA, jenže v legendární zmiji už nebylo místo, kam je uložit.

Trvalo to téměř rok, než se našel způsob, jak celý problém vyřešit. Prozatím máme sice jenom návrhy, ale už se nám začíná rýsovat smysluplný plán, na jehož konci se nám představí nový Viper ve své zmodernizované podobě a pochopitelně také i za doprovodu nových technologií.

Jak nám automobilka naznačila, první návrhy si vyžádají necelé dva roky realizace, takže v pořadí již čtvrtá generace by se měla světu oficiálně představit přibližně v roce 2020. Spolu s ní by se nám v útrobách měl nacházet osmiválec, jenž bude tvořit základ několika výkonnostních variant.

Ačkoliv prozatím nemůžeme předbíhat dobu, můžeme si říct, o čem se spekuluje. Řeč je o atmosférickém osmiválci naladěném na 550 koní v té nižší verzi a 700 koní v té vyšší. Koncept pro nový model by měl být zákazníkům odhalen již v lednu 2019 v americkém Detroitu, čímž automobilka oslaví přesně 30 let od představení prvního prototypu oné slavné verze.

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení