Dárek může být i milionový… Jako Super jízda

Většině z nás je svět automobilů velmi blízký. Tím spíše když se jimi dopravujeme pravidelně přepravujeme. Přijde-li však řeč na supersportovní vozy, znají je sice mnozí, málokdo ale lépe než z fotografií či internetu, jen hrstka z nás mohla některý blíže zkoumat naživo. Několikamilionové cenovky jim přisuzují roli velmi luxusního zboží určeného jen té nejmovitější klientele, která se s nimi až na výjimky neukáže silnici každý den. K vidění jsou tak jen zřídka. Čím více jsou však běžným motoristům nedostupné, tím více emocí vzbuzují.  

Ať už jde Ferrari nebo Lamborghini, pro fanoušky podobná automobilová smetánka reprezentuje mnohdy nedostižný sen, plakátové auto, objekt touhy. Prohlížet si takové stroje naživo, slyšet řev vytočeného motoru z jejich výfuků, studovat historii či technické údaje ale na každý pád nikdy nenahradí zážitky, jaké vám tyto bolidy zprostředkují za volantem při jízdě. A věřte, že fungují naprosto jinak než auta, která jste dosud mohli poznat.

 

Nejde přitom až tak o rychlost, jíž jsou schopné dosahovat, jak si mnozí myslí. Jde spíše o dojem z letu těsně nad asfaltem, jemuž dává největší šťávu akustický doprovod postupně gradující pohonné jednotky s bleskovými reakcemi na pokyny pravé nohy řidiče, o těžko popsatelnou přilnavost jejich širokých pneumatik či ochotu reagovat briskně na povely udílené volantem a pedály. Božské splynutí člověka a parádně vypadajícího stroje, který vyplavuje koňské dávky adrenalinu do krve posádky, ale nemusí déle zůstat jen v rovině snění. Můžete ho totiž věnovat sobě či někomu blízkému jako nevšední dárek – například k Vánocům, které jsou za dveřmi.

 

Osedlat stáda italských plnokrevníků ve Ferrari 458 Italia (v počtu 570 koní) či Lamborghini Huracán (které jich v ječícím desetiválci umí zmobilizovat až 610), zažít jejich agresivní zátah, bleskurychlou práci převodovky a k tomu hlasitý řev vysokootáčkových motorů… To vše lze díky pořídit ve formě cenově velmi výhodného voucheru Super jízda. Se supersporty navštívíme v příštím roce opakovaně několik osvědčených lokalit v Čechách i na Moravě.

 

Díky němu bude možné schopnosti supersportů vyzkoušet v našem doprovodu, což platí pro všechny osoby starší osmnácti let s platným řidičským oprávněním (skupiny B). Kromě populární italské dvojky Ferrari a Lamborghini lze objednat také svezení ve skvěle padnoucích modelech značky Porsche (911 i Cayman), v maniakálním Nissanu GT-R, kultovním Mitsubishi Evolution X či neméně vzrušujícím BMW od sportovní divize Motorsport GmbH.

 

Vysněným autem můžete nechat s našimi instruktory projet i své mladší ratolesti. Pro nadcházející sezonu 2017 je navíc připraveno několik novinek. Díky Maserati GranCabrio bude možné pěkném počasí naplno vychutnávat libozvučnou kakofonii vybroušeného osmiválce s větrem ve vlasech, případně se bude možné také naplno projet ve Ferrari 458 Italia přímo na závodním okruhu v Hradci Králové. Tyto super jízdy pro příští rok jsou nyní navíc nabízeny s mimořádně vysokou předvánoční slevou (až 60 procent). Takovým dárkem u fanoušků automobilů prostě nemůžete šlápnout vedle.

 

„Plníme milionové sny… Za super nízké ceny.“ – Super jízda

Další informace – včetně kompletní nabídky vozů a typů jízd – na www.super-jizda.cz

Staňte se našimi fanoušky na FB: http://www.facebook.com/Super-Jizda-405612726177142/

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky