Dacia Duster 2014: Nový vzhled, který nadchne

Když v roce 2010 malé SUV Duster spatřilo světlo světa, nikdo netušil, že se stane miláčkem po celé Evropě. Rumunská automobilka Dacia nedávno přišla s novým konceptem oblíbeného modelu. Došlo k několika modernizacím a změně vzhledu. 

Původní verze automobilu z roku 2010 nebyla stavěna do běžného provozu. Nový vzhled a úpravy pro rok 2014 mají Duster optimalizovat právě pro běžné užívání. Jak to dopadlo? Pokud se podíváme na outfit modelu, je rozhodně agresivnější. Světlomety byly obměněny, stejně tak i chromovaná maska. V zadní části Dustera si nelze nevšimnout chromovaných prvků na zadních světlech. Střešní ližiny se rozšířily, vůz stojí na nových kolech. O stávající koncept se postaral jiný designer, ten původní údajně pracoval na jiném projektu, který zvítězil v soutěži o nejlepší návrh.Změny Dustrovi rozhodně pomohly. Model dostal od svého "otce" mnoho moderních prvků, které z něj činí automobil dnešní doby. Drsný vzhled zajišťují plechová kola, černé nelakované nárazníky a bílá karoserie. Celkově vzato, díky zmiňovaným prvkům, Dacia Duster nepůsobí na své okolí laciným dojmem, jak to bylo u jeho předchůdce. To je velmi důležité. Přesto se automobilka s cenami drží při zemi.Palubní deska se předělala, momentálně nabízí více odkládacího prostoru. Přístrojový štít se též zmodernizoval. Výbava vozidla udělala krok dopředu. V Dustrovi naleznete multimediání systém s navigací, ale i tempomat. Ke standardnímu benzínovému motoru bude možnost si pořídit TCE, který je vybaven přímým vstřikováním, bezúdržbovým řetezem a hliníkovým blokem motoru. Vyprodokuje 125 koní a točivý moment je na hodnotě 205 Nm. Novinka se rozhodně stane důstojným nástupcem starého modelu. S největší pravděpodobností se opět hluboce zaryje do srdcí evropských zákazníků. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky