Citroën Grand C4 Picasso 2.0 BlueHDI. Auto milující přírodu!

Citroën připravil opravdovou lahůdku. Nová "cé čtyřka" je milovníkem životního prostředí. Využívá močnovinu pro snižování emisí. Nikdo Vás už nemůže nařknout, že ničíte naší planetu.

Nový model od francouzské automobilky Citroën je ideálním vozdilem pro vyznavače neotřelých nápadů. Auto plní normu Euro 6. Využívá močovinu (při jízdě vstřikuje močovinu přímo do výfukových plynů) pro snižování emisí a nezatěžuje životní prostředí. Nový dvoulitrový turbodiesel je přesto plný síly a svěžosti. Můžete si ho objednat i do kratší verze C4. Později bude k dispozici u dalších modelů a také u Peugeotu. Plynulý zátah a dynamika se oproti jiným modelům zlepšily. Jedinou nevýhodou je vyšší spotřeba.Vzhledově u Grand C4 došlo k změnám. Rozvor je prodloužený o celých 55 mm. Zvětšila se rozloha při otevírání zadních dveří a mezi předními a zadními koly se vyskytuje délka 2840 mm. Prostor se zvětšil i před zadními sedadly. Připlatit si můžete i za sedmimístný vůz. Bude Vás to stát 15.000 Kč. Přesto se nekonají žádné zázraky. Sedm míst využijete spíše jen při běžném převozu. Na cestu do Ameriky by to nebylo.Výbava automobilu nezůstává pozadu. Model Exclusive obsahuje zadní kameru, sledování mrtvého úhlu nebo funkci automatického parkování. Pokud si opět připlatíte (12 000 Kč), můžete očekávat dvojici bočních kamer a jednu kameru čelní. Kožené čalounění jde ruku v ruce s elektricky ovládanou opěrkou noh, která se vyskytuje u sedadla spolujezdce. V případě Vašeho přiblížení se k cizímu vozidlu, aktivní tempomat přibržďuje motorem.Nová generace xenonových světlometů dovoluje jejich instalaci bez automatické nivelace. Omezení světelného toku je nahrazeno přidanou halogenovou žárovkou. Exteriér na první pohled oslní zabudovanými střešními ližinami. K obměně došlo i u  blatníků, předního nárazníku a předních světel. Nejlevnější verzi zakoupíte přibližně za 415. 000 Kč. Nejdražší bude stát okolo 850.000 Kč.

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky