Právě se nacházíte:

Citroën DS4

Citroën DS4 bude uveden na trh ve druhém čtvrtletí roku 2011 a rozšíří tak řadu DS. Vyšperkovaná verze C4 se představí ve světové premiéře na nadcházejícím autosalonu v Paříži.

Citroën DS4 je dlouhý 427 cm, šířka činí 181 cm a výška 153 cm. Stejně jako v případě modelu DS3 jde o vylepšenou verzi běžného modelu, v tomto případě C4. Zavazadelník nabídne základní objem 370 litrů.

Oproti levnější verzi C4 má DS4 až devatenáctipalcová litá kola, zatmavená zadní okna, LED diody pro denní svícení vepředu, malý spoiler vzadu a chromování. Efektním doplňkem je integrovaná zadní klika do C sloupku, jenž evokuje dojem kupé.

Kabině dominuje panoramatické čelní sklo, které pokračuje tmavým stropem. Uvnitř jsou lepší materiály, přístrojová deska může být na přání obšita kůží. Výrobce také údajně zapracoval na lepším odhlučnění.

V nabídce je celkem pět motorů s výkony od 88 kW do 147 kW (120 - 200 k). Převodovka je vždy šestistupňová, buď samočinná nebo manuální.

DS4 bude mít světovou premiéru počátkem října na autosalonu v Paříži. Do prodeje se dostane v průběhu příštího roku, prodejní cena ještě nebyla oznámena.

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky