Chrysler 300 C! Limitovaná edice John Varvatos

Nedávno jsme psali o Chrysleru 300. Ten pro rok 2014 oblékl elegantní černou barvu. Automobilka však zašla dále. Američané představili limitovanou edici, která je vytvořena na počest módního návrháře Johna Varvatose.

Pro čtenáře, kteří se neorientují v módním světě, je třeba zmínit, kdo je to John Varvatos. Tento muž patří mezi respektované návrháře pánské módy. Jeho rodina pochází ze slunného Řecka, přestože samotný Varvatos se již narodil v americkém Detroitu, městě automobilů. Jeho kariéra počala u světoznámé značky Polo Ralph Lauren. Další profesní kroky ho zavedly do Calvina Kleina. Po sedmi letech práce pro CK se vrátil do Ralph Lauren. V dnešní době provozuje vlastní oděvní značku. Limitovaná edice Chrysler 300 S John Varvatos na první pohled zaujme černým trojvrstvým lakováním Phantom. Výrazné jsou i černé příčky chladiče, které jsou perfektně doplněny o detaily s titanovým nádechem. Mezi standardní vybavení patří zatmavené zadní svítilny a zdvojené výfukové vedení. Lité ráfky lze objednat buď v průměru 19 palců nebo 20 palců. Interiér se samozřejmě opět nese v "černém" duchu.Sedadla jsou čalouněna kůží Pewter Mettalic, která je ovzláštněna doplňky v kůži Poltrana Fau. Šedivé stehy jsou Diesel.Přístrojový štít obsahuje perleťové podklady s tmavými rafičkami. Volant je vyhřívaný. V interiéru se hojně vyskytují emblémy se jménem zmiňovaného oděvního návrháře. Chrysler pro limitovaný vůz připravil pro zájemce dva zážehové motory. Vybrat si můžete mezi šestválcem Pentastar 3,6 l a osmiválcem HEMI 5,7 l. První z nich dosahuje výkonu 223 kW. Druhý pak 275 kW.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky