Bugatti Veyron představuje Black Bess

Nedávno jsme psali o Bugatti Veyron, které se představuje v několika provedeních. Firma nyní přichází s modelem Black Bess, jenž uchvacuje svým temným vzhled a pořádným výkonem.

Zákazníci se mohli zatím setkat s modely (které vycházejí v edici Les Legends de Bugatti) Veyron Rembrandt, Veyron Jean Bugatti, Veyron Jean-Pierre Wimille, Veyron Rembrandt a Veyron Meo Costantini. Bugatti nedávno představila dalš edici, která nese přízvisko Black Bess. Na svou oficiální premiéru si novinka počká na pekingský autosalon. Fanoušci, kteří napjatě očekávali koncept Veyron Elizabeth Junek, jsou opět zklamáni.Bugatti Veyron poctí starý model Bugatti Type 18. Tomu se právě přezdívalo Black Bess. Automobilka se nechala slyšet, že se jednalo o první závodní automobil, který byl později určen pro klasický silniční provoz. Což je diskutabilní, ale necháme to být. Bugatti Type 18 obsahoval atmosferický plněný osmiválec s objemem 5 litrů. Výkon se pak vyšplhal na hodnotu 74 kW (100 koní).Edice Veyron Black Bess bude čítat pouze tři automobily. Vzhledově je elegantní. Černá barva je zkrátka sexy, pokud je ještě doplněna o zlaté linky, není co řešit. Vnitřek vozidla je vybaven krémovým čalouněním. Plaubní deska, obklady a středové konzole jsou potaženy hnědou kůží s názvem Havana. Dveře nesou obrazy s modelem Type 18 a letadlem Morane. Veyron Black Bess je luxusní záležitostí. Třeba budete mít štestí a jeden z exemplářů Vám bude stát v garáži.Foto: Bugatti

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky