Bugatti Galibier je luxus pro vyvolené jako Bugatti Veyron

Koncept Bugatti Galibier byl odhalen před několika dny na privátním večírku pro zámožné VIP přímo v areálu fabriky v Molsheimu. Vůz svým vzhledem navazuje nejen na ikonické kupé Bugatti Veyron, najdeme zde ale také typické prvky nádherné klasiky nazvané Bugatti Type 57.

Luxusní limuzína váží 1900 kg. Na kapotu byla použita spousta hliníku a některá netradiční řešení, včetně retro otevírání motorového prostoru. Ten narozdíl od Veyronu leží vpředu, vzadu je hodně místa na zavazadla a svou mohutností nám záď připomíná Porsche Panamera.

 

Auto těží z nekonečné síly 16válcového motoru se čtyřmi turbodmychadly. Maximální rychlost je ale "jen" 350 km/h., což je na 5,3 metrů dlouho limuzínu nevídané. Názor na vzhled necháme spíše na vás, zvlášť interiér je přinejmenším zajímavý svou kombinací retro stylu a moderních technologií.

 

Jak dál Bugatti naloží s konceptem Galibier zatím není zcela jasné. Po úniku prvního obrázku zádě s osmi výfuky a LED brzdovkami exotických tvarů popřelo, že by v nejbližší době chystalo sériovou výrobu. No, uvidíme. Možná se přece jen nakonec nechá zlákat a nějakou omezenou sérii vytvoří.

 

 

 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky