Bugatti ctí své hrdiny v limitovaných edicích

Připravte se na další limitovanou edici od světoznámé italské automobilky. Jmenuje se Veyron Grand Sport Vitesse Jean Bugatti a přijde Vás na 60 miliónů Kč. Vychází z hypersportovního modelu Veyron a prodávat se budou jen tři kusy!

Poslední verze modelu Veyron je věnována synovi Ettoreho Bugattiho, který ve 30. letech minulého roku úspěšně navrhl několik automobilů značky. Mezi ně patří i legendární 57SC Atlantic, kterým se limitované vozidlo nechalo inspirovat. Auto vychází z Veyronu 16.4 Grand Sport Vitesse. Jean Bugatti je poháněn osmilitrovým šetnáctiválcem o úžasném výkonu 1200 koní. Na stovku se dostanete za pouhých 2,6 sekundy. Maximální rychlost je pak 400 km/h.


Dravec, který Vás rozsápá

K prodeji jsou naplánované pouhé tři kusy. Pokud budete šťastným kupcem, je málo pravděpodobné, že na silnici potkáte někoho, kdo by řídil stejný vůz. Jedná se o velmi lukrativní zboží. Automobilka zvolila vášnivou černou karoserii v kombinaci s hnědou kůží interiéru. Poprvé se můžeme setkat s použitím platiny pro logo EB a rám masky chladiče. Černá kola nesou prvky diamantového efektu. Třešničkou na dortu je podpis samotného Jeana Bugattiho, který je vyryt laserem do víček benzinové nádrže a olejové náplně.


Sportovní křivky, co budete milovat

Mezi sedadly se nachází úložný prostor, který je zajímavě zdoben siluetou slavného kupé Atlantic. Na dveřních prazích nalezneme Jeanův portrét a nápis „Les Légendes de Bugatti“.  Sedmistupňová dvojspojková převodovka (přenáší 1.500 Nm točivého momentu) je zčásti vyrobena z růžového dřeva.
Automobilka plánuje vznik celkem šesti limitovaných edic. Všechny by měly být věnovány významným osobnostem, které jsou nějakým způsobem propojeny s historií Bugatti. Luxusní interiér vozidla
 

Speciály

Aktuality

Novinky

Představení