Bugatti ctí své hrdiny v limitovaných edicích

Připravte se na další limitovanou edici od světoznámé italské automobilky. Jmenuje se Veyron Grand Sport Vitesse Jean Bugatti a přijde Vás na 60 miliónů Kč. Vychází z hypersportovního modelu Veyron a prodávat se budou jen tři kusy!

Poslední verze modelu Veyron je věnována synovi Ettoreho Bugattiho, který ve 30. letech minulého roku úspěšně navrhl několik automobilů značky. Mezi ně patří i legendární 57SC Atlantic, kterým se limitované vozidlo nechalo inspirovat. Auto vychází z Veyronu 16.4 Grand Sport Vitesse. Jean Bugatti je poháněn osmilitrovým šetnáctiválcem o úžasném výkonu 1200 koní. Na stovku se dostanete za pouhých 2,6 sekundy. Maximální rychlost je pak 400 km/h.


Dravec, který Vás rozsápá

K prodeji jsou naplánované pouhé tři kusy. Pokud budete šťastným kupcem, je málo pravděpodobné, že na silnici potkáte někoho, kdo by řídil stejný vůz. Jedná se o velmi lukrativní zboží. Automobilka zvolila vášnivou černou karoserii v kombinaci s hnědou kůží interiéru. Poprvé se můžeme setkat s použitím platiny pro logo EB a rám masky chladiče. Černá kola nesou prvky diamantového efektu. Třešničkou na dortu je podpis samotného Jeana Bugattiho, který je vyryt laserem do víček benzinové nádrže a olejové náplně.


Sportovní křivky, co budete milovat

Mezi sedadly se nachází úložný prostor, který je zajímavě zdoben siluetou slavného kupé Atlantic. Na dveřních prazích nalezneme Jeanův portrét a nápis „Les Légendes de Bugatti“.  Sedmistupňová dvojspojková převodovka (přenáší 1.500 Nm točivého momentu) je zčásti vyrobena z růžového dřeva.
Automobilka plánuje vznik celkem šesti limitovaných edic. Všechny by měly být věnovány významným osobnostem, které jsou nějakým způsobem propojeny s historií Bugatti. Luxusní interiér vozidla
 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky