BMW X4 poprvé na fotografiích!

Německá automobilka vypustila na ženevském autosalonu první fotografie BMW X4. Automobil vychází z konceptu BMW X3. Zákazníci si budou moc vybrat mezi šesti motory. 

Novinka je téměř k nerozpoznání od modelu BMW X6. Přesto zde nalezneme jisté prvky, které nám mohou pomoci od sebe koncepty rozlišit. Jedná se především o přední nárazník (ten je jinak tvarovaný) a přední světla, které jsou umístěny jinde. Přední sedadla jsou o 20 milimetrů položeny níže (oproti BMW X3). Bohužel přesnější informace o rozměrech zatím zůstávají v trezoru.Standardní nabídka bude obsahovat šestici motorů. Polovina z nich bude fungovat na benzín. Výkon motorů začíná od 135 kW (184 k) do 230 kW (313 koní). Těšit se budete moc i na vznětový motor. Ten nabídne 140 kW (190 k) a objem 2,0 litru. Je samozřejmé, že všechny nabízené pohony splňují emisní normy EU 6. Přeplňované jsou dvoukomorovým turbodmychadlem.Automobilka se nechala slyšet, že k dispozici bude osmistupňová samočinná převodovka. Šestistupňová manuální převodovka nebyla oficiálně ohlášena, ale dá se předpokládat její výskyt v nabídce. Na ženevském autosalonu se BMW X4 neobjevilo a neobjeví. Kde si novinka odbude svou premiéru není zatím jasné. Zdali se objeví v Šanghaji nebo v New Yorku, můžeme jen hádat.Foto: BMW

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky