Právě se nacházíte:

BMW X3 v novém kabátě!

Oblíbený koncept BMW X3 získává nový vzhled. Po třech letech, od uvedení na trh, nastal ten správný čas na provedení faceliftu. Přední část vozidla se značně podobá řadě X 5.

Je tedy patrné, že řada X3 přejímá designové prvky z X5. Společně s faceliftem se dočkáme i jiných změn. Ty se budou zejména týkat nového vzhledu kol a též nové barvy. K obměně dojde i u zpětných zrcátek. Mezi novinky lze zařadit i verzi xLine.V čem spočívá? Přední a zadní nárazník bude doplněn kovovou ochranou. Lišta z kovu se objeví i v otvorech, kterými se přivádí vzduch. Pro speciální verzi si budete moc vybrat mezi devatenáctipalcovými a osmnáctipalcovými litými koly.Interiér zůstavá podobný tomu, na co jsme byli zvyklí. BMW však zvolilo lepší materiály. Dále je připraven kůží potažený volant a středový tunel Vám poskytne více držáků na kelímky. Pokud budete mít klimatizaci, systém ovádání je přepracovaný. Těšit se můžete i na ovladač iDrive s touchpadem a barevný head-up displej. Pro usnadnění otevírání pátých dveří, vývojáři přidali funkci Smart Opener. Stačí jen mávnutí nohou pod nárazníkem.BMW X3 se může pochlubit novým dvoulitrovým naftovým motorem. Model xDrive 20d vyprodukuje 190 koní, točivý moment pak vrcholí při 400 Nm. Hodnoty se tedy nepatrně zvedly. Zrychlení z 0 na 100 Vám zabere 8,1 vteřin (faceliftová verze si tak polepšila o 0,4 sekundy). Spotřeba vozidla se též vyznačuje menšími čísly. Informace ze stáje BMW slibují 5,4 litrů na 100 kilometrů. Standardem bude šestistupňová, tu lze vyměnit i za osmistupňový automat.

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky