BMW M4 Cabrio přibralo a zpomalilo!

Řada automobilů německé firmy M4 se rozrostla o další přírustek. Jedná se o kabriolet se skládací střechou. Je o něco těžší a pomalejší. Ale vizuálně se podařil! Poprvé se představí na autosalonu v New Yorku.

Venku už pomalu vylézá slunce a přišel čas provětrat své kabriolety. Že žádný ještě nemáte? Nevěště hlavu, německá automobilka přichází s modelem BMW M4 Cabrio. Mluvíme o klasickém dvoudvéřovém automobilu, který skrývá pod kapotou přeplňovaný šestiválcový motor TwinPower Turbo (je standardně poháněn dvěma turbodmychadly). Řidiči poskytne výkon 317 kW v rozmezí 5500 až 7300 otáček za minutu. Těšit se můžete na HPI vstřikování, časování Double-VANOS nebo na časovaný zdvih Valvetronic.Pokud se zaměříme na točivý moment (550 N.m), ten je přenášen na zadní nápravu šestistupňovou převodovkou, nebo sedmistupňovou dvojspojkovou převodovkou. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu proběhne za příjemných 4,4 vteřiny. Rychlost je omezena na 250 kilometrů za hodinu. Na 100 kilometrů počítejte se spotřebou 9,1 litrů. Nádrž pojme 60 litrů pohonné hmoty. Rozměry vozidla jsou 4671 mm x 1870 mm x 1386 mm.Je zřejmé, že se designéři snažili novinku, co nejvíce odlehčit. Přesto je BMW M4 Cabrio o něco těžší, než je tomu u jeho předchůdce. Váha se zastavuje na 1790 kilogramech (pokud počítáme i převodovku). Kola jsou kovaná a osmnáctipalcová. Bezpečnost cestujících je zajišťována vestavěnými ochrannými oblouky a osmi airbagy. Sklápěcí střecha je trojdílná a složení jí zabere pouhých dvacet vteřin. Úkon lze provádět i za jízdy osmnácti kilometrovou rychlostí. Úložný prostor skýtá 220 litrů volného místa (v případě složené střechy).Foto: BMW

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky