BMW hodlá postavit nové superauto. Vyrovná se konkurentům?

Stejně jako čas plyne kupředu, tak i známí výrobci značkových aut nehodlají zůstat stát. Na svou dráhu za prvním hybridním supervozem se vydal už i Mercedes a nyní hodlá s trendem jít i BMW. Jaké auto ale postaví a bude schopné konkurovat famóznímu McLarenu P1 nebo Porche 918?  

Když se řekne BMW, všichni si určitě představí nějaký svůj oblíbený vůz od favorizované značky. Pokud se řekne hybrid, tak víme, že automobily vybavené tímto pohonem využívají několika zdrojů energie pro pohon dopravního prostředku. Nejčastěji se jedná o kombinaci elektromotoru a spalovacího motoru. Pojem superauto potom mluví sám za sebe. Jak to ale bude v případě, když si máme představit nové hybridní superauto od BMW? Odkud konstruktéři budou brát inspiraci a jak dlouho by takový projekt mohl trvat? Na podobné otázky se před novináři pro australský server Drive rozpovídal víceprezident marketingové divize M Peter Quintus.

„Máme připravené koncepty a jsem si jistý, že inženýři z týmu by tu práci milovali. Ze všeho nejpodstatnější je ale co nejdříve získat peníze, abychom se do tak velké věci mohli pustit. Prozatím jsme v situaci, kdy čekáme na ‚zelenou‘ ke spuštění projektu,“ prohlásil Quintus. „Vzor jsme si vybrali ve voze BMW M1, hlavně na konceptu Hommage. Koncept se vyvíjel několik let i za spolupráce s McLarenem a dá se říct, že u lidí sklízí velkého obdivu,“ dodal. 

„Nesmíme opomenout na hybridní pohon, který by byl v takovémto případě nutností. V podstatě máme připravený celý základ projektu a tým už se nemůže dočkat. Potřebujeme jenom finanční dotaci, abychom mohli začít,“ podotkl Quintus, že bez finanční injekce se velký projekt nerozjede.

Hybridní supervůz, pokud se vrhne do výroby, by mohl brzy po odhalení obletět svět. Konstruktéři hodlají auto vybavit vymoženostmi, o které se sice zatím nehodlají podělit, ale překvapení prý rozhodně bude stát za to. Prozatím víme, že pohon takového vozu bude jedním z nejsilnějších, který automobilka kdy vydala a hodlá konkurovat světovým největším značkám v automobilovém světě.

BMW M1 je nepochybně jedno z aut, které se v 70. letech nesmazatelně zapsaly do historie. Vývoj probíhal společně s Lamborghini a samotná produkce i první prototyp M1 tvoří nejvzácnější vůz značky BMW. Proto se od zmiňovaného konceptu nového supervozu očekává, že musí trumfnout nejlepší a nejoblíbenější generaci značky právě tohoto vozu.

Foto: BMW

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky