Audi Sport quattro: Laserová novinka!

Nedávno jsme psali o premiéře Sport quattro na frankfurtském festivalu. Automobilka Audi přichází s další novinkou, která se týká právě tohoto automobilu. Firma vylepšila vozidlo o laserová dálková světla.


Poté, co Audi představila svůj koncept Sport Quatroo, nikdo netušil, že vývoj na automobilu bude pokračovat. Společnost se rozhodla zajít ještě dále. Vývojáři zakomponovali do vozidla dálková laserová světla, která jsou chytře spojena se světlomety Matrix LED. Zmiňované světlomety jsou automobilovému světu známé. Vyskytují se například u nedávno prezentovaného Audi 8.Pokud se podíváme na čelní část automobilu, můžeme si všimnout dvou částí. Vnější díl patří světlometům Matrix LED. Jejich úkolem je zabezpečovací funkce potkávacích světel. Vnitří část je pak věnována laserovým diodám. Při bližším ohledání automobilisté shledávájí, že jejich velikost je výrazně menší, než běžné diody pro potkávací světla. Jejich průměr dosahuje pouze několik mikronů. Společnost se nechala slyšet, že laserové diody mají mnohem větší světelnost než dálková LED světla. Pokud bychom se chtěli pohybovat v číslech, jedná se až o trojnásobek běžné světelnosti. Jestli skutečně jde o pravdivé tvrzení, se můžeme přesvědčit už tento rok. Laserové diody budou poprvé použity na závodním speciálu e-ton quattro. Audi není jediná automobilka, která se rozhodla využívat laserové diody. Například BMW též představilo tuto technologii u svého modelu i8.Audi Sport Quattro zrychluje z 0 na 100 za pouhých 3,7 sekundy. Nejvyšší možná dosažená rychlost se zastavuje na hranici 305 km/h. Stroj pohání osmiválec 4.0 TSFI (411 kW/560 k a 700 Nm) společně s elektromotorem (110 kW a 400 Nm). To zřejmě potěší milovníky přírody. Elektromotor slibuje dojezd na elektřinu až 50 km. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky