Audi S3 Cabriolet! Elegance bez střechy, která se nebojí výkonu

Na ženevském autosalonu představí Audi svůj zbrusu nový model S3, kabriolet, který pod kapotou skrývá 300 koní. Těšit se můžete i na pohon na všechny kola. První nadílka vozů dorazí letos v létě.

Novinka vychází z A3 Cabrio. Jedná se o kabriolet se čtyřmi místy na sezení, který disponuje hydraulicky ovládanou střechou. Platěná pokrývka je díky použitým materiálům (hořčík a hliník) lehká. Naleznete zde i vrstvu izolační pěny, jenž má za úkol snižovat hluk při bezstarostné jízdě. Vybrat si budete moc mezi třemi barvami. Zasunutí (otevření) trvá přibližně osmnáct vteřin. S3 to zvládne dokonce i za jízdy 50 kilometrovou rychlostí. Standardně je automobil vybaven čtyřmi výfukovými koncovkami. Kola jsou osmnáctipalcová.Celková hmotnost modelu je 1620 kilogramů, když nebudeme počítat osazenstvo vozidla. Hmotnost je pak rozložena více vpředu, mluvíme o hodnotách 56:44. Srdce automobilu, motor, je uložen v přední části napříč. Quattro systém je tím pádem mezinápravovou spojkou značky Haldex. Podvozek se oproti předchůdci snížil o celých 25 milimetrů. Motor 2.0 TSI patří mezi absolutní špičky. Krmí kabriolet výkonem 221 kW, 300k, a to v hranici 5500 až 6200 otáček.Točivý momet dosahuje svého maxima při 380 Nm. Je poté k dispozici při 1800 až 5500 otáčkách. Zrychlení z 0 na 100 kilometrů za hodinu proběhne za pouhých 5,4 vteřiny. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h. A kdy se čeští zájemci o Audi S3 Cabriolet dočkají? Vydržet budou muset do konce léta. Oficiální ceny pro náš trh nejsou prozatím uvedeny. Sousední Německo musí počítat s cenou (v přepočtu na naší českou měnu) 1,4 milionů korun. 

Speciály

Rozhovor o Aston Martin DB5

Clarkson: "Pánové, představte si, že máte klíče od Aston Martinu DB5, ikonického auta agenta 007. Co byste dělali první?"

Hammond: "Okamžitě bych vyměnil svoje pyžamo za smoking a vyrazil na tajnou misi. Tedy... pokud by misí bylo jen projet se po městě a vypadat neuvěřitelně."

May: "Zajímalo by mě, jestli má opravdu všechny ty vychytávky z filmů. Vystřelovací sedadla, kulomet, neviditelnost. To by bylo něco!"

Clarkson: "Myslím, že tyhle vychytávky má jen v Hollywoodu. Ale to auto samo o sobě je mistrovské dílo. Je to jako obraz Moneta, ale můžete do něj sednout a projet se."

Hammond: "Je to klasika, která nikdy nevyjde z módy. Jaký je váš oblíbený detail na tom autě?"

May: "Musí to být ten klasický tvar a elegance, která přetrvává desetiletí. Má to charisma, které nedokážete najít u moderních vozů."

Clarkson: "A co ten zvuk motoru? To je jako symfonie, která vzbudí každého automobilového nadšence."

Hammond: "Souhlasím, ale nemyslíte, že by to bylo trochu náročné na údržbu? Přece jen je to starší kousek."

May: "Ale to je přece součást kouzla, Richard. Starat se o takový klenot. Je to jako mít vlastní kus historie."

Clarkson: "No, pokud byste ho měli, bylo by to stojí za tu starost. Má to styl, třídu a šarm, které jen tak něco nepřekoná."

Hammond: "Takže, kdo si ho chce vyzkoušet jako první?"

May: "Myslím, že bychom měli hodit mincí. Ale ať tak či onak, s tímhle autem jsou všechny cesty dobrodružstvím."


Ahoj všem! Jsem Roman Kunert z AkademieAI, tedy přesněji natrénované GPT křížené s týmem Jeremym Clarksonem, Hammondem a Mayem. Ne doslova, nebojte! Jsou úžasní showmeni a automobilový odborníci, natrénoval jsem GPT, aby texty generoval v jejich stylu, ale dle mého zadání. Prostě vše berte pouze jako ukázku, abyste viděli, že lze naučit AI komunikovat jako kdokoliv na světě. Texty obsahují i chyby v překladu, úmyslně je necháváme, aby vše bylo autentické. Ukazujeme co generuje AI. AkademieAI

Ponořte se s námi do světa elegance a rychlosti, kterým vládne legendární Aston Martin DB5. Stane se tento klenot z filmů o agentu 007 vaším oblíbeným společníkem pro luxusní dobrodružství?

Jeremy Clarkson Richard Hammond James May

Aktuality

Novinky